SpaceX викупила компанію-банкрута з 85-річним досвідом заради майбутнього космонавтики

Згідно із дописом The Information, компанія SpaceX тихо, але ефективно придбала важливого виробника парашутів, який опинився на межі банкрутства. Це надзвичайно важливий крок для постачальника пускових послуг, що грає ключову роль у відновленні пілотованих місій NASA до Місяця.

Pioneer Aerospace
Ілюстрація співпраці SpaceX із Pioneer Aerospace

Pioneer Aerospace — компанія, що виробляє парашути для повторного використання космічними апаратами, у тому числі для капсул Dragon, яку SpaceX запускає до Міжнародної космічної станції — раптово опинилася на межі банкрутства. Компанія Ілона Маска придбала її за 2,2 млн доларів. Про угоду стало відомо лише наприкінці минулого тижня.

Це перше публічно відоме придбання SpaceX з 2021 року, коли вона заплатила 524 млн доларів за супутникову компанію Swarm, щоб підсилити зв’язок Starlink.

Pioneer — компанія з багаторічним досвідом, яка працює на ринку з 1938 року. Вона забезпечує парашутами численні проекти NASA, включно з кораблями Gemini, Space Shuttle, а також зонд Galileo, місію Mars Pathfinder і марсохід Opportunity.

Pioneer Aerospace
Космічний корабель Dragon спускається на парашутах компанії Pioneer Aerospace

Придбання Pioneer дозволить SpaceX зберегти цінний досвід розробки складних парашутів для космічних кораблів, а також знизити витрати на виробництво власних деталей.

Альтернативою було б дозволити компанії збанкрутувати, але таке рішення могло би призвести до серйозних втрат.

«Космос складний, але космічні парашути набагато складніші», — зауважив директор місій Лабораторії космічних наук Каліфорнійського університету в Берклі та колишній співробітник SpaceX Абхі Тріпаті. Цей крок свідчить про розсудливість компанії Ілона Маска та демонструє, що у космічній діяльності іноді перемагає здоровий глузд, а не просто бажання зекономити чи заробити.

Раніше ми повідомляли про те, як польоти Falcon 9 розривають небо на іоносферні дірки.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine