SpaceX вдруге запустить Falcon Heavy для військових

SpaceX планує другий пуск надважкої ракети Falcon Heavy в інтересах американських військових. Відомо, що 12 січня в космос мають полетіти супутники для забезпечення спеціального зв’язку та шість малих експериментальних апаратів.

Falcоn Heavy в ангарі стартового комплексу 39A
Falcоn Heavy в ангарі стартового комплексу 39A. Джерело: SpaceX

Falcon Heavy для військових

Представники Космічного командування США та компанії SpaceX оголосили, що 12 січня відбудеться вже другий пуск надважкого носія Falckon Heavy в інтересах національної оборони. Подробиці його обіцяли розкрити невдовзі.

Перший старт Falcon Heavy з апаратами американських військових відбувся 1 листопада 2022 року. Тоді у межах місії USSF-44 у космос вивели низку супутників включно з шістьма апаратами LDPE. Два бокових прискорювачі з цього пуску будуть використані у поточній місії, яка отримала назву USSF-67.

Ще 7 січня компанія SpaceX опублікувала світлину трьох блоків Falcon Heavy, зібраних разом. При цьому відомо, що вони розташовані в ангарі стартового комплексу 39А на мисі Канаверал. Повідомляється, що бокові прискорювачі намагатимуться посадити й цього разу.

Що полетить у космос?

Подробиці того, що саме запустять у космос у межах місії USSF-67, повідомляють досить дозовано. Відомо, що вантажів буде два. Перший із них — це супутник зв’язку CBAS-2, а другий — таке ж кільце із шести супутників LDPE, яке запускали минулого разу.

CBAS-2 є супутником, який забезпечує спеціальний зв’язок верхівки американського командування. Його конкретні можливості та особливості роботи засекречені. Першу версію цього апарата, розробником якого є Boeing, запустили ще 2018 року на ракеті Atlas 5 у межах місії AFSPC-11.

Для супутників LDPE це буде вже третя подібна місія з грудня 2021 року. Про них відомо, що Космічне командування США використовує ці апарати для відпрацювання нових систем орієнтації та пересування в космосі.

За матеріалами Spacenews.com.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine