NASA обрала Falcon Heavy для запуску метеосупутника

Компанія SpaceX отримала від NASA контракт на запуск геостаціонарного супутника GOES-U. Для цього буде використана ракета Falcon Heavy. Старт намічений на квітень 2024 року. Загальна сума угоди складе 152,5 млн доларів.

Falcon Heavy на стартовому столі. Джерело: SpaceX

GOES-U є четвертим і останнім апаратом у серії геостаціонарних супутників GOES-R, що експлуатуються Національним управлінням океанічних і атмосферних досліджень (NOAA). Він призначений для проведення вимірювань характеристик атмосфери та поверхні Землі, стеження за бурями й метеодосліджень. Також апарат буде займатися моніторингом сонячної активності та космічної погоди.

Варто зазначити, що три попередніх супутники серії виводилися на орбіту за допомогою ракети Atlas V. Однак цього разу пусковий альянс ULA відкликав свою заявку. Причиною стала відсутність вільних носіїв. Річ у тім, що ULA планує здійснити ще 29 пусків цієї ракети, після чого припинити її експлуатацію та замінити на новий носій Vulcan. При цьому альянс уже знайшов покупців під усі місії Atlas V, що залишилися.

Щодо Falcon Heavy, то наразі ця ракета літала в космос тричі, причому останній її старт відбувся ще 2019 року. Однак уже в наступному місяці SpaceX має намір перервати цю тривалу паузу та задіяти носій у місії на замовлення Космічних сил США. Наступного року Falcon Heavy має бути використана як мінімум у чотирьох запусках.

За матеріалами: https://spacenews.com