Ілон Маск написав у твіттері, що якщо всі тести пройдуть як треба, то перший пробний запуск Strarship відбудеться вже у березні. За його словами, успіх не гарантований, але це буде перший досвід використання повністю багаторазової системи такого розміру.
Перший запуск Starship
Перша спроба запустити на орбіту гігантську ракету Starship може відбутися вже у березні. Власник SpaceX Ілон Маск написав у своєму твіттері в суботу, 4 лютого, що системі до першого реального запуску залишилося пройти всього кілька важливих етапів, які команда планує подолати вже у лютому.
«Якщо інші тести пройдуть успішно, ми спробуємо запустити Starship наступного місяця, — написав він і додав: — Успіх не гарантований, але захопливі моменти ми можемо обіцяти». Тож фактично увесь політ проходитиме в режимі експерименту, за результатами якого буде зрозуміло, куди програмі рухатися далі.
Старт відбудеться з пускового майданчика SpaceX у Техасі на узбережжі Мексиканської затоки. За кілька хвилин після нього перший ступінь під назвою Booster 7 впаде у море, але сам Starship вийде на орбіту і зробить майже повний оберт навколо Землі. Він здійснить посадку в Тихому океані поблизу Гавайських островів.
Важка багаторазова ракета для Марса
Основною метою створення Strarship є доправлення вантажів і пасажирів на Місяць та Марс. Також він зможе доправляти на орбіту Землі багато інших великогабаритних об’єктів, таких як супутники Starlink другого покоління.
Аби колонізація Червоної планети була економічно виправданою, гігантський апарат вирішили зробити повністю багаторазовим. Він складається з двох ступенів, кожен з яких може використовуватися повторно.
Перший називається Super Heavy, і він, за задумом розробників, у майбутньому здійснюватиме контрольовану посадку, як це роблять зараз прискорювачі Falkon 9. Другий являє собою 50-метровий космічний корабель, який і доправлятиме пасажирів на Місяць та Марс.
Частина важливих тестів уже відбулася. Наприклад, 23 січня корабель був повністю заправлений паливом. Найголовніше, що треба зробити вже найближчими днями, — це статичні вогневі випробування першого ступеня. Досі на ньому не вмикали більш як 14 двигунів одночасно. А зараз доведеться запустити всі 33.
За матеріалами www.space.com.
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine