SpaceX поділилась «гарячим» відео повернення Falcon Heavy на Землю

SpaceX публікує дивовижні кадри своєї шостої успішної місії Falcon Heavy. Після двох переносів ракета успішно стартувала 30 квітня із Космічного центру Кеннеді у Флориді та вивела на орбіту три корисні навантаження, включно з супутником широкосмугового зв’язку ViaSat 3 Americas — першим із щонайменше трьох геостаціонарних супутників нового покоління, створених компанією Boeing для каліфорнійської ViaSat.

Falcon Heavy
Зліт Falcon Heavy. Ілюстративне фото: SpaceX

У вівторок SpaceX опублікувала сюрреалістичне відео, на якому показано, як обтічник багаторазової ракети повертається в атмосферу Землі на високій швидкості.

«Повернення обтічника ViaSat-3 було найгарячішим і найшвидшим, яке ми коли-небудь бачили. Обтічники знову увійшли в атмосферу зі швидкістю, яка в 15 разів перевищувала звукову, утворюючи за собою великий шлейф плазми», — йдеться у повідомленні SpaceX.

У компанії додали, що під час повернення обтічників, вони подолали найдовший шлях гальмування в атмосфері серед усіх місій, який склав близько 2000 км. «Це майже третина шляху до Африки!» — порівняли у SpaceX.

Нестача палива

Falcon Heavy складається з трьох прискорювачів першого ступеня Falcon 9, які здатні приземлитися на Землю, щоб їх можна було використовувати повторно.

Зазвичай на повернення прискорювачів чекає мережа посадкових платформ в океані, на які вони плавно та самостійно сідають. Але недільна місія передбачала вищу орбіту, ніж зазвичай, тому прискорювачі не мали достатньо палива для зворотного польоту та посадки, в результаті чого вони впали в океан. SpaceX навіть у такому випадку дістане прискорювачі та відремонтує їх для подальшого використання.

Два з прискорювачів Falcon 9 вже здійснили кілька польотів. Один із них раніше підтримував місії Arabsat-6A, STP-2, COSMO-SkyMed другого покоління FM2 і KPLO, а також три місії Starlink, а інший — місії Arabsat-6A і STP-2.

Недільна місія Falcon Heavy стала її другим польотом цього року і шостим загалом після першого старту 2018 року. Наступний політ запланований на 23 червня.

Раніше ми повідомляли про те, як у ракету Falcon Heavy перед її злетом влучила блискавка.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine