SpaceX побудувала рятівну гірку для екстреної евакуації астронавтів: відео

SpaceX наразі перебуває на завершальному етапі сертифікації другого майданчика для космічних запусків. Його введення в експлуатацію допоможе зменшити перевантаженість космодрому та розширить можливості компанії відправляти астронавтів у космос.

Досі у Космічному центрі NASA імені Кеннеді був лише один майданчик, сертифікований для запуску місій з екіпажами, — стартовий комплекс 39А. Але наявність нового місця запуску дає NASA та SpaceX більшу гнучкість під час планування місій, зменшуючи навантаження на команду. SpaceX прагне модернізувати другий майданчик — SLC-40 (Pad 40) — на мисі Канаверал, щоб збільшити можливості запуску пілотованих місій.

Минулої осені SpaceX встановила трап для доступу екіпажу до пускової вежі на SLC-40. Це ключовий елемент інфраструктури, який дозволяє астронавтам займати місця у космічному кораблі Dragon. Крім того, була встановлена нова система швидкої аварійної евакуації екіпажу в разі виникнення непередбачених проблем, які становлять загрозу для життя.

«Ця система, що схожа на довгу помаранчеву гірку, допоможе SpaceX масштабуватися до більших веж і космічних кораблів, на кшталт Starship», — зазначив віцепрезидент із запусків Кіко Дончев.

Під час інтеграції Pad 40 для пілотованих запусків SpaceX керівник з інтеграції запуску в програмі комерційних екіпажів NASA Деніел Форрестал зазначив: «Десять років тому нам би таке навіть не снилося. Одним із найбільших обмежень для запуску була доступність майданчика. Адже тут, на Космічному узбережжі та в Кеннеді, бізнес розвивається завдяки SpaceX та іншим компаніям, що проводять запуски. Перетворення пускового майданчика SLC-40 надає нам більше гнучкості».

Раніше ми повідомляли про успіхи та невдачі нового випробування Starship.

За матеріалами techcrunch.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Квантовий процесор Google Willow виконує обчислення у паралельних Всесвітах
Місячна коаліція на 50 країн: Панама та Австрія приєдналися до Угод Артеміди
Розслідування марсіанської авіакатастрофи: що згубило вертоліт Ingenuity
Біля іншої зорі знайшли теплий сатурн
Тепла та сонячна погода на Марсі загрожує колонізації планети
Проєкт OPAL: NASA розсекретила результати 10-річного дослідження планет-гігантів
Інженери пропонують дешевий апарат для розвідки планет
BepiColombo вперше побачив Меркурій в новому світлі
«Паразити неба»: малі астероїди виявились вкрай небезпечними для Землі
Зіткнення в сусідній галактиці: чорна діра «обстріляла» загадковий об’єкт