Сонячне затемнення, комети та урагани: найяскравіші світлини 2024 року з МКС

Міжнародна космічна станція є найкращим місцем для спостереження за Землею. Астронавти щороку дарують нам одні з найяскравіших світлин нашої планети. Завдяки своїм технічним навичкам, екіпаж орбітального форпосту створює унікальні знімки, перебуваючи на висоті 420 км над поверхнею, здійснюючи оберт навколо планети кожні 90 хвилин.

Cupola
Астронавти Суні Вільямс і Трейсі Дайсон дивляться на Землю через ілюмінатори модуля Cupola Міжнародної космічної станції, перебуваючи над Атлантичним океаном 1 вересня 2024 року. Фото: NASA

Цього року серед найцікавіших знімків — яскрава комета Цзицзіньшань-ATLAS (А3), загадкове північне сяйво, барвисті заходи і сходи Сонця, а також унікальні нічні хмари — рідкісні утворення з кристалів льоду у верхніх шарах атмосфери. Астронавти також мали можливість спостерігати повне сонячне затемнення, коли тінь Місяця впала на територію США у квітні.

Астронавт Метт Домінік, зізнався, що навіть сучасні камери не можуть повністю передати красу, яку бачить людське око з космосу. «Я витратив чимало часу, намагаючись зафіксувати побачене, але мені ще не вдалося досягти цього», — сказав він.

Погляд із космосу показує урагани у всій їхній руйнівній величі та моторошній красі. Масштабні шторми, як «Хелен» і «Мілтон», здаються всепоглинальними. Астронавти навіть спостерігали блискавки, що прорізали хмари.

Перебування на борту МКС часто викликає глибокі емоції. Це явище називають «ефект огляду» — відчуття благоговіння, єдності та крихкості нашої планети. Актор Вільям Шетнер після свого туристичного польоту в 2021 році на ракеті New Glenn компанії Blue Origin був настільки вражений після кількох хвилин у невагомості на межі з космосом, що прокоментував побачене так: «Там унизу — синє, а вгорі — чорне. Мати-Земля — наш дім, але що там нагорі, за її межами? Смерть?».

Астронавтка NASA Суні Вільямс також поділилася своїми враженнями: «Коли бачиш Землю з космосу, важко уявити, як люди на ній не можуть жити у злагоді». Її слова звучали особливо промовисто після того, як Вільямс і її напарник Бутч Вілмор були змушені залишатися на МКС через технічні проблеми космічного корабля Boeing Starliner. Хоча Starliner повернувся на Землю без екіпажу, астронавти сприйняли цей виклик із гідністю, називаючи МКС своїм «щасливим місцем». Планується, що вони повернуться на Землю у березні 2024 року на борту SpaceX Crew Dragon.

Попри всі досягнення, час МКС добігає кінця — її експлуатація завершиться у 2030 році. NASA вже замовила SpaceX розробку ракети, яка спрямує станцію на завершальний політ — у вогняне падіння в Тихий океан.

Метт Домінік вірить, що спадщина МКС залишиться на довгі роки. «Це приклад того, що людство здатне зробити, коли об’єднується і працює разом», — сказав він.

Раніше ми розповідали про головні космічні події 2024 року.   

За матеріалами sciencealert.com

Новини інших медіа
Як метелик на полум’я: комета C/2024 G3 (ATLAS) в гарячих обіймах Сонця
Астрономи досліджують струмені чорних дір за допомогою Телескопа горизонту подій
Танення криги в Антарктиці може викликати посилення вулканічної активності
Туристам пропонують квитки на сонячне затемнення 2027 року в Єгипті
Запуск ракети New Glenn скасували з технічних причин
Hubble зазнімкував джети новонароджених зір в туманності Оріона
Небезпечний маневр: супутники SpaDeX зблизились до трьох метрів на висоті 475 км
На апараті Blue Ghost буде прилад для вивчення надр Місяця
Супутники Starlink «провалилися» на орбіті для зменшення яскравості
Пряма трансляція дебютного польоту ракети New Glenn