Швеція випадково обстріляла Норвегію експериментальною ракетою

У науковців Швеції була буквально одна робота, яку вони все-таки зіпсували. Як повідомляє BBC, у понеділок Швеція влаштувала великий шок своїм сусідам по кордону, коли її експериментальна ракета випадково приземлилася на території Норвегії.

Експериментальна ракета
Експериментальна ракета. Ілюстративне зображення: Unsplash

Запущена у понеділок із Космічного центру Esrange дослідницька ракета, що належить Шведському космічному центру, приземлилася в горах Норвегії, а не повернулася у Швецію, як було заплановано. Схоже, під час польоту стався збій зв’язку. Цей інцидент мало не створив міжнародний конфлікт.

У заяві Міністерства закордонних справ Норвегії BBC повідомили, що шведи не надавали жодного офіційного повідомлення про відхилення під час посадки ракети. Представники Швеції запевняють, що зв’язалися з владою Норвегії незабаром після інциденту.

Місце інциденту
Місце інциденту

Шведська ракета була створена за допомогою Європейського космічного агентства та призначена для випробування умов мікрогравітації. Ракета успішно стартувала та досягла цільової висоти 250 км, де успішно провела експерименти. Траєкторія її приземлення пролягала на північному заході країни. В результаті збою вона відхилилася від запланованої траєкторії та впала на території комуни Мальсельв у північній частині Норвегії, пролетівши 15 км вглиб країни. На щастя, ракета приземлилася у безлюдній зоні й ніхто не постраждав, навіть корисний вантаж вагою 387 кг залишився неушкодженим.

Як не дивно, але місцева влада Мальсельва повідомила регіональним новинним службам, що з ними зв’язалися шведи щодо помилкової посадки ракети та запитали, чи можна надіслати рятувальний вертоліт, щоб її забрати. Корисний вантаж дозволили повернули в Esrange. Представник космічного центру Марко Коберг сказав BBC, що установа сприймає всю цю справу серйозно.

Хоча ще занадто рано говорити про те, що насправді пішло не так. Але дуже пощастило, що інцидент трапився між дружніми країнами, а не на кордоні з ворожою до Європи росією.

Раніше ми повідомляли про те, як США вивели на орбіту експериментальні військові супутники.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Телескоп у Південній Америці зазнімкував космічного коропа коі
Астрономи відкрили чотири мінінептуни
Гігантський Магелланів телескоп став на крок ближчий до будівництва
Ракетний ступінь великим планом: японський супутник здійснив історичне зближення з космічним сміттям
Міжзоряний ремонт завершено: Voyager 1 відновив передачу всіх наукових даних
Важливий експеримент: NASA відправила у космос відео та фото з домашніми улюбленцями
Астрономи відкрили у пари зір дивовижні паралельні диски
James Webb виявив найвіддаленіший вибух наднової у ранньому Всесвіті
Геть із Чумацького Шляху: знайдена найближча до Землі гіпершвидкісна зоря
Небезпечний випадок декомпресії на МКС викликав переполох в радіоефірі