Космічна розвідка росії колапсує під впливом міжнародних санкцій

Космічна розвідка російської федерації потрапила у колапс через міжнародні санкції, виготовлення ключових елементів зупинене через брак електроніки іноземного виробництва. Про це Головне управління розвідки Міністерства оборони повідомляє у Телеграмі.

Після повномасштабного вторгнення росії в Україну акціонерне товариство «Информационные спутниковые системы имени академика М.Ф. Решетнева» потрапило під міжнародні санкції. За інформацією воєнної розвідки України, на об’єктах стратегічно важливого для ворога підприємства оборонпрому російські конструктори та науковці серед іншого розробляють так звані «великі очі» — засоби ведення космічної розвідки, зокрема:

  • «Рєпєй» — проєкт перспективної високоорбітальної системи ведення радіоелектронної розвідки;
  • «Гєракл-КВ» — проєкт комплексу глобальної космічної командно-ретрансляційної системи;
  • «Сфєра» — проєкт єдиної системи супутникового зв’язку 3 етапу.

Підприємство розташоване у місті закритого типу Желєзногорськ (Красноярський край, рф). Виробництво ключових елементів перелічених об’єктів де-факто зупинене через гострий брак компонентів електроніки як іноземного, так і російського виробництва. Йдеться про відсутність сотень тисяч елементів апаратури для космічних модулів. У підсумку планові строки завершення науково-дослідних робіт вказаних комплексів космічної розвідки зірвані та перенесені на кілька років:

  • проєкт «Рєпєй» — з 2022 на 2024 рік;
  • проєкт «Гєракл-КВ» — з 2023 на 2025 рік;
  • проєкт «Сфєра» — з 2025 на 2027 рік.

В українській розвідці додали, що через санкції та мобілізацію під загрозою припинення існування невдовзі опиняться ще декілька галузей російської економіки.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t. me/ustmagazine