Штучний інтелект знайшов вісім потенційних сигналів від позаземних цивілізацій

Під час сканування космосу новим алгоритмом штучного інтелекту було виявлено вісім цікавих сигналів, які мають потенційні ознаки послань від позаземних цивілізацій. Сигнали надходять від п’яти зірок на відстані від 30 до 90 світлових років від Землі. Вчені стверджують, що їх сигнатура схожа на штучні повідомлення від інопланетного життя.

Таємничі сигнали можуть бути штучними та походити від від позаземних цивілізацій
Таємничі сигнали можуть бути штучними та походити від позаземних цивілізацій. Зображення: Pinterest

Астрономи роками досліджували техносигнатури — космічні докази таких технологій, як радіочастоти, особливість яких у тому, що вони легко подорожують у космосі. Але нещодавно вчені застосували машину на основі штучного інтелекту (ШІ) для допомоги з пошуком.

У звіті дослідники заявили, що нова система штучного інтелекту допомагає розшифровувати величезну кількість даних, що надходять із Всесвіту на Землю, ефективніше, ніж це роблять люди. Особливо цінним у роботі алгоритму є те, що штучний інтелект може відсіяти помилкові техносигнатури від різних супутників чи радіопередавачів на Землі, що раніше траплялось напрочуд часто.

За словами дослідників, «сигнали від позаземного життя», які раніше не були ідентифіковані, повторно не виявлялись під час сканувань у тій самій області космосу. Також вчені не поспішають із висновками про те, чи справді отримані сигнали були створені позаземним розумом. Натомість вони закликали інших астрономів продовжувати вивчати перспективні області космосу, сподіваючись знайти справжнє джерело походження сигналів.

Раніше ми повідомляли про те, що штучний інтелект допоможе розпізнавати астрономічні об’єкти.

За матеріалами The Sun.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine