Штучний інтелект шукатиме життя на Марсі

Вчені застосують штучний інтелект для пошуку місць на Марсі, де можливе життя. Зараз ШІ вчиться робити це, користуючись знімками земних ландшафтів, де життя виживає в екстремальних умовах.

У цих скелях на Марсі штучний інтелект спробує знайти життя
У цих скелях на Марсі штучний інтелект спробує знайти життя. Джерело: NASA/JPL-Caltech/ASU/MSSS

Пошук життя на Марсі

Представники різних наук, які працюють в інституті SETI, разом розробили штучний інтелект, який допоможе відшукати життя на Марсі та інших планетах. Він аналізуватиме знімки поверхні, отримані з орбітальних апаратів, і шукатиме місця, де знаходження доказів існування біологічних істот є найімовірнішим.

Складання подібних карт імовірностей біосигнатур за зовнішніми ознаками дозволить заздалегідь визначати, куди варто спрямовувати майбутні автоматичні місії, щоб вони повернулися зі здобутками. Адже кожна з них може коштувати сотні мільйонів доларів.

За словами розробників, штучний інтелект здатний зменшити потенційну площу пошуку на 97 відсотків. І робить він це з надійністю у 87,5 відсотка, в той час як випадковий вибір місця вручну дає тільки 10 відсотків.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №6 2021 (187)

До товару

Як навчали штучний інтелект?

Штучний інтелект для пошуку ознак життя на інших планетах оснований на технології згорткових нейронних мереж, яка є одним із класів технічних рішень у практиці глибинного навчання. Для того, аби він зміг знаходити цікаві з біологічної точки зору місця на поверхні Марса, дослідники спочатку вчили його на фотографіях земної поверхні.

Спочатку це був солончак Салар-де-Пахоналес у пустелі Атакама в Південній Америці. За допомогою безпілотника команда отримала 8000 зображень його поверхні, на яких видно місця, де рідкісні живі форми залишають явні сліди свого перебування. Переважно це одноклітинні фотосинтезуючі організми, які забарвлюють скелі та ґрунт.

Зараз, після того, як нейромережа навчилася шукати місця в пустелі, вчені планують додатково навчити її на інших земних ландшафтах, які так чи інакше нагадують Марс. Це будуть гарячі джерела, вкритий вічною мерзлотою ґрунт та скелі у сухих долинах. І тільки після цього можна буде залучити систему до пошуків на Червоній планеті.

За матеріалами www.space.com.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів