Гігантський шматок від першого ступеня китайської ракети «Чанчжен-2D» упав на Землю та застряг у посівах у північно-західній провінції Ганьсу. Світлину інциденту опублікували очевидці в китайській соціальній мережі Weibo. На зображеннях видно масивну металеву конструкцію, яка розташована вертикально у свіжообробленому ґрунті та виступає приблизно на 7 м у висоту.
Ця частина, ймовірно, належала ракеті, яку Китай запустив 29 жовтня для виведення партії супутників на орбіту. Але офіційна влада КНР поки не прокоментувала інцидент. Адміністратор NASA Білл Нельсон раніше вже звинувачував Китай у недотриманні відповідальних стандартів щодо космічного сміття, але у Піднебесній ніби не чують колег з американського космічного агентства.
Інциденти з «Чанчжен»
Прискорювачі ракет серії «Чанчжен» завжди були одноразовими. А це означає, що вони або безконтрольно падають через атмосферу Землі, або залишаються на низькій навколоземній орбіті, засмічуючи її. Західні чиновники вже давно критикують цю практику, аргументуючи, що одноразові прискорювачі шкідливі для екології у порівнянні з частинами ракет багаторазового використання, а ще й потенційно небезпечні для людей.
Це не перший інцидент із відпрацьованими китайськими ракетами. На початку цього року уламки «Чанчжен-5B» не згоріли в атмосфері та впали в Індійський і Тихий океани. У травні 2020-го уламки китайської ракети впали в Кот-д’Івуарі та пошкодили приватну власність. Інші уламки опинилися в Індійському океані неподалік від Мальдівів.
Знайди китайську ракету, що падає
31 жовтня ракета «Чанчжен-5В» відправила на орбіту другий модуль китайської космічної станції. Очікується, що залишки ракети також впадуть на поверхню Землі. Але коли й де це відбудеться, ніхто не знає. Користувачі соцмереж уже пропонують зіграти у гру «знайди китайську ракету, що падає».
Раніше ми повідомляли про те, як вчені підрахували ризик смерті від падіння космічного сміття.
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine