Школярка вийшла на зв’язок з астронавтом МКС через любительське радіо

Коли 8-річна Ізабелла Пейн повернеться до початкової школи у вересні, у неї буде найкраща історія про те, як вона провела літні канікули. Ізабелла з графства Кент на південному сході Англії змогла вийти на зв’язок з американським астронавтом К’єллом Ліндгреном у складі експедиції Crew-4 на борту Міжнародної космічної станції (МКС) за допомогою любительської радіостанції свого тата.

Ізабелла Пейн поспілкувалася з астронавтом МКС К’єллом Ліндгреном
Ізабелла Пейн поспілкувалася з астронавтом МКС К’єллом Ліндгреном. Фото: CNN

Перший сеанс зв’язку відбувся 2 серпня, саме перед сном Ізабелли. Батько витяг дівчинку з ліжка та швиденько приніс її до радіоприймача, а потім попросив сказати пару слів у мікрофон. З колін свого тата вона повідомила астронавту своє ім’я та вік, з цього і розпочалася комунікація Ізабели з космосом.

«Я була у захваті, коли почула його голос. Я навіть відчула, як він усміхається, коли я з ним розмовляла», — розповіла Ізабела в інтерв’ю CNN.

Після їхньої розмови Ліндгрен розповів про сеанс радіозв’язку зі школяркою на своїй сторінці у Twitter. Астронавт повідомив, що розмова з Ізабеллою є його найулюбленішим контактом на цей момент.

Радіоаматорство на борту МКС

Батько Ізабелли, 42-річний Меттью Пейн, пояснив, що займається легальним радіоаматорством 22 роки та має на це ліцензію. І батько, і донька є фанатами космосу та радіо. За словами Пейна, Ізабелла сиділа на його колінах змалечку, слухаючи розмови, а також слідкувала за всіма подіями на космічній станції. Розмови з іншими учасниками любительського радіозв’язку, включно з астронавтами, часто бувають короткими, де повідомляється свій позивний, відмічається якість зв’язку з обох сторін, висловлюється подяка та швидке прощання.

Ізабеллу та Метью Пейн об’єднує пристрасть до космосу та радіо
Ізабеллу та Метью Пейн поєднує пристрасть до космосу та радіо. Фото: CNN

Варто також зазначити, що на борту МКС є аматорська радіостанція, яка використовується астронавтами для встановлення зв’язку із навчальними закладами під час перебування на орбіті. Іноді на дозвіллі астронавти шукають будь-яких радіоаматорів на Землі для розмови.

Раніше ми повідомляли про те, як Саманта Крістофоретті дала пораду майбутнім астронавтам.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine