Що у них з очима: фото астронавтів спантеличило інтернет-спільноту

Астронавти, які готуються до приватної місії SpaceX Polaris Dawn, нещодавно спантеличили користувачів Інтернету своїми дивними, майже моторошними очима, як із фільму «Термінатор 2: Судний день».

«Що це за Photoshop в очах кожного члена екіпажу Polaris Dawn?» — запитав один збентежений користувач популярного ресурсу Reddit.

Екіпаж місії SpaceX Polaris Dawn. Придивіться до їх очей
Екіпаж місії SpaceX Polaris Dawn. Придивіться до їхніх очей. Фото: SpaceX

Як виявилось, астронавти завдячують своїм дивовижним виглядом не поганій роботі з Photoshop, а високотехнологічним контактним лінзам.

Cyberpunk 2077

Ситуацію прояснила Анна Менон, одна з астронавток місії та провідна інженерка з космічних операцій у SpaceX. Вона надала чітке пояснення та показала відео роботи гаджета, який на вигляд ніби аугментование око з ігрового всесвіту Cyberpunk 2077. На відео у Twitter ви можете побачити кільце світла на зіниці з маленьким білим прямокутником.

«Око повернеться… для дослідження», — прокоментувала Менон.

Рятування зору

За словами Менон, спеціальними контактними лінзами будуть користуватися всі астронавти для вимірювання внутрішньоочного тиску. Це частина дослідження Університету Колорадо в Боулдері, присвяченого нещодавно виявленій хворобі, яка називається нейроокулярним синдромом та пов’язана з космічними польотами.

Ця хвороба викликає набряк зорового нерва, змінює форму та структуру ока, в результаті чого може затуманювати зір астронавтів. Її довгострокові наслідки, так само як і причини, невідомі. Але, дозволивши астронавтам користуватися «розумними» контактними лінзами з мікродатчиками, вчені сподіваються виміряти, як око адаптується до умов мікрогравітації.

Раніше ми повідомляли про те, як технології James Webb вже використовують для лікування зору.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine