Сарай перетворили на планетарій заради порятунку 40-річної обсерваторії: фото

На колишній молочній фермі поблизу невеликого містечка Ріпон, що в Північному Йоркширі, Англія, тепер розташована унікальна обсерваторія та планетарій, які були створені власноруч астрономами-аматорами.

Всередині планетарію
Всередині планетарію. Фото: limetreeobservatory.com

Ідея виникла десять років тому, коли Мартін Віпп дізнався, що місцевий 40-річний телескоп опинився під загрозою знищення. Це викликало обурення в астрономів-аматорів, що цінний інструмент може потрапити на смітник історії. Тоді Віпп разом із друзями, Крісом Хіггінсом і Джоном Робертсом, які були волонтерами Йоркського астрономічного товариства, вирішили врятувати телескоп — перевезти його на ферму в Грюелторпі та збудувати там обсерваторію Lime Tree Observatory на одному з полів.

«Спочатку це було хобі, яке згодом виросло в щось більше, ніж ми очікували», — розповів пан Віпп в інтерв’ю BBC. Lime Tree Observatory містить квадратну бетонну будівлю з презентаційною залою та круглою обсерваторією, яка накрита куполом. Телескоп, який вони врятували, знаходиться всередині, але через свій вік його зрештою вирішили вивести «на пенсію». Нині, завдяки отриманим грантам, команда планує замінити його на більш сучасний телескоп-рефрактор. Обсерваторія поки що відкрита для відвідувачів узимку, коли небо темніше, адже влітку небо над місцевістю часто затягнуте хмарами, які заважають спостереженням.

Lime Tree Observatory
Побудована астролюбителями обсерваторія Lime Tree Observatory була перебудована із старого хліву. Фото: limetreeobservatory.com

Окрім обсерваторії Мартін Віпп поруч збудували планетарій, який вже привертає увагу туристів через Tripadvisor. Великий скляний купол був зведений в одному з сараїв ферми й став відмінним варіантом для британських погодних умов. «Під куполом можна розмістити 30 осіб, а цифрові проєктори з високою роздільною здатністю можуть перенести нас у будь-яку точку Всесвіту», — пояснив пан Віпп. Відвідувачі можуть не лише вивчати різні планети, зорі та галактики, але й подорожувати в часі» по всьому космосу, слухаючи цікаві лекції та спостерігати за інтерактивним небом.

За словами власника, цей інтерактивний атракціон, де відвідувачі самі обирають, що їм хочеться подивитися, користується популярністю у туристів, але особливо часто планетарій відвідують скаутські групи.

Раніше ми повідомляли про найкращі астрономічні додатки для Android.

За матеріалами thestrayferret.co.uk

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine