Росія запустить супутник для Ірану, але спочатку використає його проти України

Росія готується запустити для Ірану супутник «Хаям». Тегеран планує залучити його для відстежування цілей на Близькому Сході. Але спочатку його використають проти України.

Росія запустить Супутник для Ірану, але використає його проти України
Росія збирається використати іранський супутник проти України. Джерело: www.timesofisrael.com

«роскосмос» запустить супутник для Ірану

9 серпня «роскосмос» збирається запустити для Ірану супутник. Апарат має назву «Хаям» на честь видатного математика ХІІ століття, але його мета далека від наукової. Це буде розвідувальний апарат, який дасть змогу Тегерану відстежувати цілі на Близькому Сході. Звичайно, основною з них стане Ізраїль.

Угода між росією та корпусом стражів ісламської революції щодо цього супутника була підписана минулого року. Вона передбачає, що рф не лише побудує і запустить апарат, а й забезпечуватиме його роботу впродовж чотирьох років.

Головним оснащенням супутника «Хаям» є система «Канопус-V», яка має камеру високої роздільної здатності. За даними американської розвідки, вона може розрізняти на поверхні Землі деталі розміром 1,2 м. Це значно менше, ніж у сучасних супутників, які використовують західні країни, проте значно краще, ніж усе, що досі мав Іран. Наприклад, український супутник «Січ 2-30», запущений у січні цього року, мав роздільну здатність близько 7 м.

Застосування супутника проти України

Росія вже зробила заяву, що передасть управління «Хаямом» Ірану лише за кілька місяців. А до того вона використовуватиме апарат для спостереження за територією України та підтримки своїх військ на її території.

Сам Іран, попри успішні запуски ракети Zuljanah, забезпечити себе розвідувальними супутниками не може. Апарат Noor-1, виведений на орбіту 2020 року, так і не почав працювати як слід.

Зате Іран успішно виробляє військові безпілотники й уже підписав контракт на їхнє постачання росії для продовження агресії проти України. Тож фактично у цьому конфлікті він виступає як союзник путіна.

Усе це відбувається на тлі останньої спроби західних країн переконати Іран відмовитись від власної ядерної програми. Але не можливе цілевказання для атомних бомб і не вплив на перебіг подій в Україні найбільше лякають Вашингтон. Явною загрозою там вважають передачу Тегераном даних про Ізраїль терористичним організаціям, таким як «Хезбалла».

За матеріалами www.washingtonpost.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine