Росія перекидає бойові кораблі подалі від Криму: супутникові знімки

Супутникові знімки компанії Planet Labs показують, що після серії українських атак росія перевела частину своїх бойових кораблів та підводних човнів із Севастополя до Новоросійська, що на кавказькому узбережжі.

Військові кораблі у Новоросійську
Військові кораблі у Новоросійську. Джерело: Planet Labs

Російські кораблі забралися з Криму…

Протягом кількох останніх тижнів Україна завдала низки ударів по військових об’єктах, розташованих в окупованому росією Криму. Були знищені пускова установка комплексу протиповітряної оборони С-400, десантний корабель «Мінськ» та підводний човен «Ростов-на-Дону», а також один із командних пунктів.

Як заявляє Міністерство оборони Великої Британії, це змусило росіян відвести свої кораблі з Криму. Ця заява отримала своє підтвердження у вигляді супутникових знімків компанії Planet Labs. Вони датуються 4 жовтня.

Крупним планом
Великим планом. Джерело: Planet Labs

На фотографіях добре видно порт Новоросійськ на кавказькому узбережжі. Біля причалів стоять два фрегати класу 11356Р «Бурєвєстнік», сторожовий корабель проєкту 1135 і три субмарини проєкту 877. Усі вони ще недавно перебували біля узбережжя Криму.

…проте не всі

Фото датуються 4 жовтня, тож у тому, що частина кораблів справді була відведена з окупованих територій, сумніватися не доводиться. Проте чи надовго вони відійшли з окупованих територій, лишається невідомим.

Бухта Феодосії
Бухта Феодосії. Джерело: Planet Labs

Крім того, частина кораблів так і залишилася в окупованому Криму. Про це свідчить інший супутниковий знімок, також зроблений 4 жовтня. На ньому видно бухту у Феодосії. Там є патрульний корабель проєкту 22160, більш відомий як клас «Васілій Биков».

На інших фото видно ще пару надводних кораблів і кілька субмарин. Тож загальна їхня кількість зменшилася, але не до нуля. Проте цілком можливо, що невдовзі ЗСУ це виправлять.

За матеріалами www.businessinsider.com.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine