Супутник побачив пошкоджені «Мінськ» та «Ростов-на-Дону»

Супутник компанії BlackSky побачив, що сталося з російським десантним кораблем «Мінськ» і підводним човном «Ростов-на-Дону». Напередодні Збройні сили України завдали ударів по Севастополю та заявили, що повністю вивели ці два судна з ладу.

Пошкоджені «Мінськ» та «Ростов-на-Дону»
Пошкоджені «Мінськ» і «Ростов-на-Дону». Джерело: BlackSky/Handout via REUTERS

Фотографії пошкодженого корабля та підводного човна

Компанія BlackSky на своїй сторінці у соціальній мережі X (колишній twitter) 14 вересня оприлюднила світлини доку в окупованому росіянами кримському місті Севастополі. Вони підтверджують, що великий десантний корабель «Мінськ» і підводний човен «Ростов-на-Дону» справді отримали сильні пошкодження.

Доказ представлений у вигляді двох світлин. Перша з них зроблена 12 вересня — ще до того, як ЗСУ завдали масштабного удару по порту Севастополя. Друга — 13 вересня, вже після атаки. На обох видно, що і «Мінськ», і «Ростов-на-Дону» стоять у сухому доці. Щоправда, при цьому на свіжішому зображенні добре помітно велетенську чорну діру в центрі десантного корабля — там, де має бути надбудова. А навколо підводного човна є вигоріла зона.

Севастополь 12 вересня
Севастополь 12 вересня. Джерело: BlackSky/Handout via REUTERS

Що сталося?

Про нанесення удару по кораблях, що перебувають у порту Севастополя, ЗСУ заявили ще 13 вересня. Маже відразу це повідомлення підтвердили світлинами з місця подій. На них видно, що вибух був справді сильним.

При цьому командування ЗСУ оголосило, що великий десантний корабель «Мінськ» і підводний човен «Ростов-на-Дону» зазнали настільки серйозних ушкоджень, що їхнє відновлення тепер неможливе. Російська сторона, як завжди, ситуацію не прокоментувала.

Згідно з загальними оцінками, акція, здійснена 13 вересня, стала наймасовішим ракетним ударом, здійсненим ЗСУ з початку широкомасштабного вторгнення. І дуже символічно, що її ціллю стала головна база російського чорноморського флоту.

За матеріалами www.reuters.com.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine