Rocket Lab поверне з космосу перший ступінь ракети Electron

Під час своєї наступної місії Rocket Lab має намір повернути перший ступінь ракети Electron. Про це йдеться в повідомленні, опублікованому у твіттер-акаунті компанії.

Логотип місії Baby Come Back. Джерело: Rocket Lab

Останніми роками Rocket Lab докладає значних зусиль щодо повернення та повторного використання перших ступенів ракети Electron. Спочатку компанія зробила ставку на комбінацію з парашутів і оснащеного спеціальним повітряним захопленням вертоліт, який мав «ловити» ступені, що повертаються на Землю під час їхнього спуску. Однак цей спосіб виявився занадто складним. Під час першої спроби пілоту вертольота довелося скинути ступінь у воду. Вдруге компанія втратила телеметрію зі ступеня, через що він приводнився в Тихий океан.

Але після того, як інженери оцінили стан ступеня, що приводнився в океані, виявилося, що він цілком задовільний і більша частина компонентів придатна до повторного використання без необхідності проведення відновлювальних робіт. Незабаром керівництво Rocket Lab ухвалило рішення відмовитися від вертольота і обмежитися приводненням ступеня на парашутах.

Наступний експеримент Rocket Lab з повернення ступеня буде здійснений під час місії Baby Come Back. Її реалізація запланована на 14 липня. У її межах Electron виведе на орбіту сім супутників, що належать NASA, а також компаніям Telesat і Spire Global.

Нагадаємо, що недавно Rocket Lab здійснила перший пуск суборбітальної версії ракети Electron.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine