Rocket Lab успішно випробувала суборбітальну версію ракети Electron

Компанія Rocket Lab здійснила перший пуск суборбітальної модифікації ракети Electron. Місія завершилася успіхом.

Пуск ракети HASTE. Джерело: Rocket Lab

Rocket Lab експлуатує Electron з 2017 року. За цей час компанія здійснила 37 пусків носія. 34 з них були успішними.

У квітні 2023 року компанія повідомила про розробку суборбітальної версії Electron під назвою HASTE (Hypersonic Accelerator Suborbital Test Electron). Вона призначена для суборбітальних місій і здатна взяти до 700 кг вантажу.

Перший політ HASTE відбувся 17 червня. Ракета була пущена з території Середньоатлантичного регіонального космопорту на острові Воллопс. Місія завершилася успіхом. Варто зазначити, що пуск супроводжувався підвищеними заходами секретності порівняно зі звичайними польотами Electron. Rocket Lab не надала жодної інформації про корисне навантаження, а також даних про розвинену ракетою швидкість і її максимальну висоту. Також компанія не вела прямої трансляції польоту.

Секретність, що оточує пуск HASTE, може пояснюватися тим, що в Rocket Lab розраховують, що одним з основних замовників нової ракети стане Міністерство оборони США. Американські військові активно займаються низкою проєктів, пов’язаних із гіперзвуковою зброєю та засобами захисту від неї. За словами глави Rocket Lab Пітера Бека, в компанії очікують попит з боку Пентагону на HASTE.

Раніше ми розповідали про план Rocket Lab повторно використовувати ракетний двигун, що вже літав у космос.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine