Компанія Rocket Lab оголосила про плани повторного використання першого ступеня носія Electron. Це має збільшити частоту пусків та знизити витрати на створення нових ракет. Згідно з опублікованою на сайті Rocket Lab офіційною заявою, компанія розпочала роботу над цим проєктом ще наприкінці 2018 року.
На першому етапі відпрацьований ступінь Electron приводниться на парашутах в океан. Фахівці компанії виловлять його та спробують підготувати до повторного запуску. Поки що складно прогнозувати, наскільки ефективною може бути подібна процедура. Адже не секрет, що вплив морської води зазвичай не найкраще позначається на компонентах ракетної техніки. На другому етапі компанія залучає вертоліт, оснащений спеціальним повітряним захватом. Його екіпаж повинен буде підхопити у повітрі, спускальний на парашуті перший ступін Electron, і потім доставити її на сушу, де він згодом буде підготовлений до нового запуску.
Оскільки маса порожнього першого ступеня становить близько 1 тонни, подібна операція, не здається чимось нездійсненним. За словами глави компанії Пітера Бека (Peter Beck), зараз основне питання полягає в тому, як захистити його від впливу екстремальних температур та перевантажень, які виникнуть під час повторного входу в атмосферу. Він сподівається, що у вирішенні цієї проблеми допоможуть дані, отримані під час останнього запуску Electron, який відбувся 29 червня цього року. Тоді на першому ступені ракети був встановлений набір датчиків, які збирали інформацію про його поведінку під час польоту.
На цей час Rocket Lab здійснила сім орбітальних пусків Electron. Три з них відбулися цього року. Наступна місія надлегкого носія запланована на другу половину серпня. У межах місії ‘Look Ma, No Hands!’ ракета повинна буде вивести у космос чотири малі апарати, призначені для дистанційного зондування Землі, відстеження морських суден та відпрацювання нових технологій.
За матеріалами https://www.rocketlabusa.com