RemoveDEBRIS «загарпунив» тестову мішень

Експериментальний апарат RemoveDEBRIS успішно виконав черговий етап програми випробувань різних перспективних технологій, призначених для боротьби із космічним сміттям. 8 лютого він вистрілив гарпуном у тестову мішень — бічну панель супутника-кубсата, закріплену на півтораметровій виносній штанзі.

Супутник RemoveDEBRISs. Джерело: SSTL

Компанія SSTL, яка побудувала RemoveDEBRIS, вже опублікувала відео тесту. Воно показує, як випущений зі швидкістю 20 м/с гарпун пробиває панель. Для того, щоб тестова мета сама не стала фрагментом космічного сміття, гарпун був пов’язаний тросом з базовим апаратом.

З усіх тестів, у яких бере участь RemoveDEBRIS, «загарпунювання» вважалося найбільш непередбачуваним, оскільки подібні експерименти ніколи не проводилися в умовах невагомості. У інженерів не було достатньої кількості даних, щоб дати точний прогноз того, як поведеться тестова мішень в момент попадання гарпуна.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №6 (181) 2020

До товару

Варто зазначити, що практичне застосування подібної технології викликає деякі питання. В реальних умовах буде потрібна дуже висока точність націлювання гарпуна, за для уникнення ризику його попадання, наприклад, в баки з паливом, що може викликати вибух та руйнування супутника, який зводиться з орбіти та призведе до утворення ще більшої кількості уламків.

На сьогодні RemoveDEBRIS провів випробування трьох технологій, які можна використовувати для боротьби з космічним сміттям. У вересні 2018 року він успішно обплутав сіткою супутник-мішень. Після того як мережа зачепила його, встановлені з обох боків електромотори стягнули її у вузол. У наступному тесті апарат відстежив місце розташування іншої мішені, використавши систему, яка складається з лідара (лазерного локатора) та камери.

Останнє випробування заплановане на березень. Під час нього RemoveDEBRIS розгорне спеціальне вітрило, яке має виконати роль аеродинамічного гальма та прискорить сходження апарата з орбіти шляхом гальмування у верхніх шарах атмосфери.

За матеріалами https://spaceflightnow.com

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів