Компанія Relativity Space оголосила про отримання дозволу Федерального управління цивільної авіації США (FAA) на орбітальний пуск ракети Terran 1. Він призначений на 8 березня.
Надрукована на 3D-принтері ракета
Relativity Space була заснована у 2015 році. Її керівництво зробило ставку на створення ракет, які повністю друкуватимуться на 3D-принтерах. За задумом конструкторів, подібна інновація дозволить радикально прискорити процес будівництва носіїв, що значно знизить їх вартість. Для цього компанія отримала найбільший у світі принтер, призначений для металевого друку.
Terran 1 є першою орбітальною ракетою Relativity Space. Вона має двоступеневу конструкцію. Її висота становить — 35,2 метра, діаметр — 2,3 метра. Перший ступінь Terran 1 оснащений дев’ятьма двигунами Aeon, другий — одним двигуном Aeon Vac, які також надруковані на 3D-принтері. Силові агрегати використовують метан як пальне та рідкий кисень як окислювач. Ракета зможе виводити до 1250 кг вантажу на низьку навколоземну орбіту (ННО). Вартість одного пуску оцінюється в 12 млн доларів.
Перший пуск Terran 1
Дозвіл FAA був отриманий після того, як Relativity Space провела успішну серію прожигів першого та другого ступеня Terran 1. Зараз ракета знаходиться на мисі Канаверал, і фахівці займаються підготовкою до її дебютного пуску (місія отримала назву Good Luck, Have Fun). Наразі він призначений на 8 березня.
У межах першого польоту на борту Terran 1 не буде вантажів від комерційних замовників. Також варто звернути увагу на наступний факт: у разі успіху вона стане не лише першою в історії надрукованою на 3D-принтері ракетою, що досягла орбіти, а й першою метановою ракетою, якій підкорилося це досягнення. Нагадаємо, що торік китайська компанія Landspace спробувала запустити метанову ракету «Чжуцюе-2». Але вона зазнала аварії, так і не зумівши дістатися орбіти.
За матеріалами https://spacenews.com
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine