Ракету майбутнього Vulcan Centaur випробували на стартовому столі

Компанія United Launch Alliance оголосила, що її нова ракета Vulcan Centaur успішно пройшла випробування з увімкненням двигунів на стартовому столі. Очікується, що в найближчі кілька місяців вона відправить у космос місячний апарат Peregrine та космоплан Dream Chaser.

Ракета Vulcan Centaur перед випробуванням
Ракета Vulcan Centaur перед випробуванням. Джерело: ULA

Ракета Vulcan Centaur

У ніч на 8 червня (о 3:05 за київським часом) американська компанія United Launch Alliance (ULA) провела вирішальне випробування своєї ракети Vulcan Centaur. Воно відбулося на стартовому майданчику космодрому на мисі Канаверал у Флориді.

«Послідовність запуску двигунів розпочалася в T-4.88 секунди, вони збільшували потужність до цільового рівня протягом двох секунд, а потім вимикалися. Все вогневе випробування тривало шість секунд», — написала сьогодні ввечері ULA у своєму оновленому звіті.

Vulcan Centaur має висоту 62 м та складається з двох ступенів. Верхній має назву Centaur V і оснащений двома двигунами. На нижньому також розташовані два рушії — це BE-4 компанії Blue Origin.

Чому всі чекають на Vulcan Centaur

Ракета Vulcan Centaur може виводити на високу геостаціонарну орбіту 7 тонн корисного навантаження. Очікується, що найближчим часом вона замінить носії Atlas V та Delta IV. Представники компанії ULA запевняють, що сертифікаційні роботи завершені на 98 відсотків.

На ракету з величезним нетерпінням чекають принаймні дві місії. Першим апаратом, який має вивести в космос Vulcan Centaur, стане місячний зонд Peregrine від компанії Astrobotic. Очікується, що цей старт відбудеться вже наприкінці літа.

Але друга місія, яку має здійснити Vulcan Centaur, буде ще важливішою. Саме ця ракета має вперше вивести на орбіту безпілотний космічний «човник» Dream Chaser. Невдовзі він має розпочати доправлення вантажів на МКС.

Чи не доведеться змінювати плани?

Проте усі ці плани можуть бути змінені, якщо з випробуваннями Vulcan Centaur щось піде не так. Так вже сталося навесні цього року, адже початково вогневі тестування були призначені на квітень. Проте під час стендових випробувань у березні трапилось те, що в ULA називають «аномалія».

Це сталося 29 березня, коли Vulcan Centaur вибухнув на випробувальному стенді в Центрі космічних польотів НАСА ім. Маршалла в Алабамі. Причиною вибуху став витік водню. Залишається сподіватися, що після вогневих випробувань чогось подібного не станеться.

За матеріалами www.space.com.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Як у ранній Сонячній системі були розподілені метали
Земна атмосфера здатна захистити нас від близького спалаху наднової
Вони серед нас: вчені Гарварду припускають, що прибульці маскуються під людей
NASA витратить 19,5 млн доларів на запуск фальшивої зірки
Марсохід Perseverance доїхав до Світлого янгола
Подорож до Марса ціною нирок: організм людини не витримає міжпланетний переліт
В Англії екоактивісти облили фарбою стародавню обсерваторію
Кратери та іржа: TGO зазнімкував багату на метали ділянку на Марсі
Темою міжнародного хакатону NASA у 2024 році стане Сонце
Червоні та коричневі карлики: Дуже Великий телескоп знайшов приховані супутники яскравих зір