На космоплані Dream Chaser вперше увімкнули електрику

Компанія Sierra Space вперше під’єднала свій космоплан Dream Chaser до джерел живлення електроенергії й перевірила роботу його систем. Зараз він перебуває у збиральному цеху, але невдовзі має вирушити на випробування, які проводитиме NASA.

Космоплан на орбіті
Космоплан на орбіті. Джерело: Sierra Space

Dream Chaser готується до випробувань

Космічний корабель Dream Chaser, який зараз перебуває у збиральному цеху, вперше під’єднали до джерел електропостачання. Інженери увімкнули всі системи, які в космосі працюватимуть від сонячних панелей. Про це у середу, 31 травня, розповіли представники компанії Sierra Space, яка розробляє цей апарат.

«Це важлива віха, яка вказує на майбутнє і є ключовим моментом у довгій подорожі Dream Chaser», — сказав Том Вайс, виконавчий директор Sierra Space, у своїй заяві про випробування. «Човник» став на крок ближчим до свого першого польоту в космос, але попереду в нього ще довгий шлях.

Наступним етапом стануть випробування, які проведе NASA. Перший зразок Dream Chaser, що має назву Tenacity, пройде їх у центрі ім. Ніла Армстронга в Огайо, який раніше називався Палм-Брук. Там відбудуться термовакуумні тестування Tenacity, перш ніж його відправлять у Флориду на мис Канаверал. Триватимуть вони кілька місяців.

Як відбувається підготовка до старту

Раніше представники Sierra Space вже заявляли, що вони планують здійснити перший політ Dream Chaser ще до кінця цього року. Однак жодного графіка підготовки до старту так і не оприлюднили. Відомо лише, що точна дата запуску залежить не тільки від того, коли космоплан пройде випробування.

Свою роль також відіграє те, як будуть розплановані місії на космічну станцію. Проте найбільше залежить від готовності ракети Vulcan Centaur від компанії United Launch Alliance. Річ у тім, що Dream Chaser вона має вивести тільки під час другої своєї місії. А спочатку треба доправити на Місяць місію Astrobotic, старт якої перенесли на кінець літа.

Поки з Vulcan Centaur лишається багато незрозумілого, підготовка відбувається за іншими напрямами. Так, нещодавно астронавти Джасмін Могбелі та Сатоші Фурукава, які невдовзі відбудуть на МКС у межах місії Crew-7, працювали із системами космоплана, тренуючись здійснювати з нього передачу вантажів на станцію.

Плани експлуатації Dream Chaser

Саме як багаторазова система для доставлення вантажів на МКС насамперед і створювався Dream Chaser. Тож основна його версія буде безпілотною. Проте Sierra Space готує для нього й інші ролі. Зокрема буде створена пілотована версія, яка використовуватиметься для доставлення екіпажів на приватну станцію Orbital Reef, яку компанія розробляє разом із Blue Origin.

Готуючись до майбутніх пілотованих польотів, Sierra Space планує відібрати власний професійний екіпаж астронавтів. Очікується, що їхня підготовка розпочнеться після першого успішного польоту безпілотного варіанту «човника». Початкова група налічуватиме 12–15 осіб.

За матеріалами spacenews.com.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine