Ракета SLS буде знову встановлена на стартовому майданчику на початку червня

NASA планує знову встановити надважку ракету SLS на території стартового майданчика LC-39B на початку червня. Після цього інженери зроблять нову спробу провести генеральну репетицію її пуску.

Технічні проблеми SLS

SLS була вперше встановлена на стартовому майданчику у березні 2022 року. У межах генеральної репетиції пуску носій планували повністю заправити компонентами палива (рідким киснем та рідким воднем), після чого інженери мали відпрацювати процедуру передстартового відліку.

Ракета SLS на стартовому майданчику. Джерело: NASA/Kim Shiflett

Загалом NASA зробила три спроби заправити ракету. Жодна з них не була доведена до кінця через різні технічні проблеми, пов’язані як із мобільною пусковою платформою, так і самим носієм. У результаті керівництво аерокосмічної адміністрації вирішило повернути SLS до Будівлі вертикального збирання для обслуговування та заміни несправних компонентів ракети й мобільної платформи.

Успішний ремонт SLS

У нещодавно опублікованій заяві NASA йдеться про те, що інженери завершили всі заплановані роботи. Зокрема, вони замінили несправний гелієвий клапан на верхньому ступені SLS й усунули витік водню з пуповини, що з’єднує перший ступінь із мобільною платформою. Також вони підтвердили, що за час перебування на стартовому майданчику в космічний корабель Orion не потрапила дощова вода, та внесли оновлення до програмного забезпечення, яке використовується під час заправлення SLS. Крім того, компанія Air Liquide завершила модернізацію та провела успішне випробування системи подачі азоту, необхідного для нормального функціонування стартового майданчика.

Ракета SLS
Викатка ракети SLS з Будівлі вертикального збирання. Джерело: NASA/Kim Shiflett

SLS буде знову розміщена на стартовому майданчику на початку червня. Спроба заправити ракету відбудеться за два тижні після цього. За словами представників аерокосмічного агентства, вони не призначатимуть дату запуску місії Artemis I до успішного завершення процедури та оцінки робіт, які необхідні для підготовки польоту. Але раніше адміністратор NASA Білл Нельсон повідомляв, що, на його думку, ракета може вирушити до Місяця в серпні 2022 року.

Нагадаємо, що нещодавно в NASA розповіли про орбіту, на яку планується вивести корабель Orion під час майбутнього пуску SLS.

За матеріалами https://blogs.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine