Радіотелескоп отримав рекордне зображення місячної поверхні

Використовуючи передавач, потужність якого менша за потужність мікрохвильової печі, команда вчених та інженерів з Національної радіоастрономічної обсерваторії (NRAO) отримала рекордне по деталізації зображення місячної поверхні. На ньому можна побачити кратер Тихо.

Радарне зображення кратера Тихо, отримане радіотелескопом Грін Бенк. Джерело: Raytheon Technologies.

Для знімання кратера Тихо використовувався прототип радарної системи наступного покоління, встановлений на радіотелескоп Грін-Бенк. Його вихідна потужність становить 700 Вт, частота сигналу — 13,9 ГГц. Пристрій був націлений на Місяць, приймання відбитих сигналів здійснювалося десятьма 25-метровими антенами, що входять до складу комплексу VLBA.

У результаті вченим вдалося отримати зображення кратера Тихо, роздільна здатність якого становить 5 метрів. На сьогодні, це найбільш детальні знімки місячної поверхні, зроблені наземною обсерваторією.

Радарне зображення кратера Тихо, отримане радіотелескопом Грін Бенк. Джерело: Raytheon Technologies.

Отримане Грін-Бенк зображення, наочно демонструє структуру Тихо. Вважається, що це один із наймолодших місячних кратерів. Також можна звернути увагу на центральний пік ударної формації, що добре зберігся.

У майбутньому NRAO планує створити набагато потужнішу систему, призначену для радіолокації Сонячної системи. Її серцем стане новий радар із потужністю 500 кВт та смугою пропускання 600 МГц. Його можна буде використовувати як для дослідження Місяця та інших планет, так і для відстеження малих об’єктів, особливо потенційно небезпечних навколоземних астероїдів. Передавач планується встановити на радіотелескопі Грін-Бенк, тоді як приймання сигналів здійснюватиметься антенами VLBA та проєктованого комплексу ngVLA.

Ви також можете почитати про те, як південнокорейському зонду «Данурі» вдалося зазнімкувати ділянку місячної поверхні, що знаходиться у вічній тіні.

За матеріалами https://greenbankobservatory.org

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь:
https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
SpinLaunch запустила супутник «пострілом гармати» із прискоренням 10000G
SpaceX вивела супутники з прямим доступом до мобільних телефонів
Чи існує чорна діра проміжної маси у скупченні Омега Центавра
У пошуках втраченого дейтерію: запропоновано новий спосіб виявлення інопланетян
Аномальне прискорення: вчені з NASA відкрили сім темних комет
Науковці знайшли спосіб підтвердити антропний принцип
Сонячні промені можуть змінювати напрямок магнітного поля
Підлітків запрошують на онлайн-екскурсію дніпровським планетарієм
Пекло, хаос і комети: коли Земля стала придатною до життя
Телескоп «Субару» зазнімкував танець двох галактик, що стикаються