Астрофотограф Ендрю Маккарті опублікував нове дивовижне зображення. На цей раз він зазнімкував транзит МКС над кратером Тихо.
Знімок був зроблений 4 січня. Для знімання Маккарті використовував дві камери. Перша знімала сам транзит МКС, друга була використана для знімання Місяця. Пізніше їхні знімки об’єднувалися в єдине композитне зображення.
Дивлячись на знімок, складається враження, що МКС знаходилася прямо над кратером. Але не варто забувати, що насправді орбіта станції проходить на висоті 400 км, тоді як відстань до Місяця становить приблизно 380 тисяч км.
Кратер епохи динозаврів
Кратер Тихо має діаметр 85 км. Попри відносно скромні, за місячними масштабами розміри, він є однією з найпомітніших структур на Місяці, яку можна легко розглянути навіть із найскромнішою оптикою.
Помітність кратера Тихо пояснюється його молодістю. Він дуже яскравий і оточений системою характерних променів, що тягнуться на сотні кілометрів по місячній поверхні. Оскільки з часом, вибита ударами речовина темніє через бомбардування мікрометеоритами та вплив космічних променів, це говорить про те, що кратер сформувався відносно недавно.
З великою ймовірністю астрономам відомий точний вік Тихо. У грудні 1972 року експедиція Apollo 17 здійснила посадку в районі, через який проходить один з його променів і потім доставила на Землю уламок, ймовірно, вибитий з кратера. Подальший ізотопний аналіз дав цифру 108 млн років. Це говорить про те, що Тихо утворився в крейдяному періоді, коли на Землі ще жили динозаври.
Ви також можете почитати про те, як Ендрю Маккарті зазнімкував залишок наднової, яка спалахнула в 1054 році.
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine