Астрофотограф зазнімкував наднову, що вибухнула у 1054 році

Астрофотограф Ендрю Маккарті сфотографував Крабоподібну туманність, яка являє собою залишки наднової, що вибухнула в середньовіччі, а точніше у 1054 році. Хоча за мірками Всесвіту це лише мить. Щоб отримати світлину, Маккарті використовував 12-дюймовий телескоп і впродовж 40 годин знімав Крабоподібну туманність у семи різних фільтрах.

Крабоподібна туманність
Крабоподібна туманність, яку сфотографував Ендрю Маккарті за допомогою 12-дюймового телескопа. Фото: @cosmic_background

Деякі користувачі були здивовані тим, що Маккарті зміг отримати таке зображення із Землі звичайним аматорським телескопом. Хоча фокус у тому, щоб використовувати не тільки телескоп, а й обробку світлини, щоб отримати знімок, неначе знятий професійним дорогим науковим обладнанням. Скептикам, які засумнівались у правдивості фото, Маккарті запропонував побачити його оригінал у необробленому форматі RAW.

Знімки Крабоподібної туманності у RAW форматі
Знімки Крабоподібної туманності у RAW форматі

Маккарті є одним із провідних астрофотографів, який постійно фіксує одні з найнеймовірніших зображень Всесвіту. Він почав свою космічну фотозйомку в 2017 році, коли в небі над Сполученими Штатами відбувалося повне сонячне затемнення.

«Відчуваючи натхнення, я пригадав приємні моменти свого дитинства про те, як дивився в телескоп тата та бачив планети в нашій Сонячній системі. Я тоді думав, чи зможу відтворити цей досвід, ставши дорослим», — пояснює Маккарті на своєму вебсайті.

Відтоді Маккарті відточив свої навички зйомки та обробки у Photoshop, покинувши роботу у відділі продажів і маркетингу, щоб повністю поринути у кар’єру астрофотографа на повний робочий день. До прикладу, на одну зі своїх минулих знаменитих робіт Місяця в роздільній здатності 174 МП він витратив майже 2 роки.

Раніше Маккарті зняв дивовижне фото сходу Марса над Місяцем.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь:https://t.me/ustmagazine