Quantum Space побудує навколомісячну наукову платформу

Аерокосмічний стартап Quantum Space оголосив про намір побудувати навколомісячну платформу. Вона обслуговуватиметься роботизованими апаратами й використовуватиметься для проведення наукових досліджень та експериментів.

Роботизована космічна платформа Quantum Space (концепт). Джерело: Quantum Space

Quantum Space була заснована торік. Компанію очолює Стів Юрчик. У різні роки він працював директором Дослідницького центру Ленглі та помічником адміністратора NASA, а в 2021-му кілька місяців виконував обов’язки керівника аерокосмічної адміністрації США.

За словами Юрчика, основною метою Quantum Space є створення науково-дослідної платформи. Вона буде розміщена в точці Лагранжа L1 системи Земля-Місяць на відстані 60 тис. км від супутника нашої планети. Платформа обслуговуватиметься іншим космічним апаратом, завдання якого — доставляти та встановлювати на неї корисні навантаження від різних комерційних замовників. Для цього використовуватимуться роботизовані маніпулятори.

Щодо вантажів, то вони можуть включати експериментальні навігаційні й комунікаційні системи, наукові сенсори та інструменти для моніторингу космічної погоди. У Quantum Space сподіваються, що NASA зацікавиться можливістю використовувати платформу для підтримки програми Artemis.

Як перший крок на шляху до реалізації своїх цілей, Quantum Space планує побудувати невеликий космічний апарат, який буде направлений у точку L1 і протестує основні технології майбутньої платформи. Його запуск очікується 2024 року. Щодо самої платформи, то в Quantum Space сподіваються запустити її у 2025-2026 роках.

Ви також можете почитати про нову програму NASA, розраховану на підтримку аерокосмічних компаній.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine