Вранці 8 січня з мису Канаверал у Флориді стартувала нова ракета Vulcan Centaur. Вона вивела на траєкторію до Місяця апарат Peregrine, розроблений компанією Astrobotic. Серед інших вантажів на борту присутній і український прапор.
Український прапор летить на Місяць
Прапор України невдовзі опиниться на Місяці. Він є одним із численних вантажів, які перебувають на борту космічного апарата Peregrine, створеного приватною компанією Astrobotic. Старт відбувся з космодрому на мисі Канаверал у Флориді о 8:18 за київським часом 8 січня. Посадка запланована на 23 лютого.
Апарат був запущений за допомогою ракети Vulcan Centaur, для якої він теж виявився першим. Інженери вже підтвердили, що розділення було вдалим, і тепер зонд летить до Місяця. Основною задачею місії є вивчення радіації та газів на поверхні нашого супутника, однак частина місця на борту апарата була продана приватним компаніям.
А вони вже розпорядилися ним на свій розсуд. Переважно вантажі, які вони везуть, мають культурну цінність. Одне з місць дісталося британсько-українській компанії Spacebit. Вона й подбала про те, аби українська символіка опинилася на Місяці.
Що саме відправили на Місяць
Те, що на борту місії Peregrine в космос летить зображення прапора України, стало відомо від одного зі співзасновників компанії Павла Танасюка. Він заздалегідь анонсував цю подію й опублікував численні фото запуску у своєму фейсбуку. Коли у нього спитали, чи справді на борту є прапор України, він відповів ствердно.
Конкретно те, що запустила на Місяць Spacebit, являє собою пластину трикутної форми з золотистого металу. На ній нанесений контур України разом з усіма територіями, які зараз окуповані росією. Всередині цієї карти є стилізоване серце, розфарбоване у кольори прапора України. Копію пластини подарували Президенту Володимиру Зеленському.
Про решту вантажів, які розмістила у своєму відсіку Spacebit, відомо, що це також різноманітні прапори, емблеми та значки, виконані на металевих пластинках. Зокрема, серед них є і зображення британського прапора.
Усі пластинки вкриті шаром матеріалу, який має добре захищати їх від місячних умов. У компанії впевнені, що досвід, отриманий під час цієї місії, допоможе їм краще підготуватися до своєї основної місії — запуску на наш супутник робота-павука Asagumo. В разі успіху він стане найменшим в історії місяцеходом.
За матеріалами www.prnewswire.com
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine