У п’ятницю, 19 листопада, мешканці Землі спостерігали, як Місяць став криваво-червоним унаслідок найдовшого часткового місячного затемнення. Того дня тінь Землі падала на наш природний супутник протягом майже 3,5 годин — такого довгого затемнення цього типу не було останні 580 років.
У момент максимальної фази, яка настала о 9 годині 2 хвилини 53 секунди за всесвітнім часом (11:02:53 за київським часом), місячний диск ховався у земній тіні більш ніж на 97% свого діаметра. Лише невеликий його краєчок залишався освітленим прямим сонячним промінням.
Коли 97% Місяця покривала земна тінь, він набув криваво-червоного забарвлення, що здавалося доволі моторошним. Причина такого забарвлення полягала в тому, що в той час, як Земля блокувала більшість сонячних променів, деякі з них проходили крізь атмосферу нашої планети, пропускаючи лише довгі хвилі (їм відповідає помаранчевий і червоний кольори).
Знімки часткового місячного затемнення
Ми зібрали дивовижні знімки повного Місяця та часткового місячного затемнення, зроблені фотографами з усього світу, щоб ви оцінили всю велич цього космічного явища.
Раніше ми публікували дивовижний знімок місячного затемнення на Параналі. Щоб отримати це зображення, фотографу Європейської південної обсерваторії довелося ретельно підготуватися та провести детальні обчислення місця зйомки.