Пряма трансляція посадки «Хакуто-R» на Місяць

25 квітня японська приватна компанія iSpace спробує вписати своє ім’я в історію космонавтики, здійснивши посадку свого апарата «Хакуто-R» на Місяць. Пряма трансляція події буде вестися в інтернеті.

Цілі місії «Хакуто-R»

«Хакуто-R» побудувала команда інженерів, яка колись брала участь у конкурсі Google Lunar X PRIZE. Після припинення змагання вона вирішила продовжити роботу над проєктом місячного апарата. «Хакуто-R» має висоту 2,3 м, ширину 2,6 м і суху масу 340 кг (1000 кг з урахуванням палива). Він здатний доставити на місячну поверхню корисне навантаження масою до 30 кг.

Японский аппарат "Хакуто-R" на орбите Луны
Японський апарат «Хакуто-R» на орбіті навколо Місяця (концепт). Джерело: iSpace

Японський апарат був запущений 11 грудня 2022 року. Надалі він здійснив низку успішних маневрів, що дозволили йому вийти на постійну орбіту навколо Місяця. За час своєї подорожі «Хакуто-R» передав низку видовищних знімків, які демонструють як нашу планету, так і її супутницю.

Схід Землі над Місяцем, зазнімкований апаратом «Хакуто-R». Джерело: iSpace

Крім низки наукових приладів, наданих як приватними, так і державними замовниками, на борту «Хакуто-R» також перебуває перший в історії арабський ровер «Рашид». 10-кілограмовий апарат був побудований Космічним центром Мохаммеда Бін Рашида (ОАЕ). Він розрахований на роботу протягом одного місячного дня (14 земних днів).

Пряма трансляція посадки на Місяць

«Хакуто-R» повинен буде сісти на території кратера Атлас. Ця 87-кілометрова ударна формація розташована в північній частині видимої сторони супутниці нашої планети.

Пряма трансляція посадки буде вестися в інтернеті. Вона розпочнеться о 18:00 за київським часом. Якщо все пройде добре, «Хакуто-R» торкнеться місячної поверхні о 19:40 за київським часом. У разі успіху операції, iSpace стане першою в історії приватною компанією, яка успішно посадила свій апарат на Місяць.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine