Прототип китайської багаторазової ракети Nebula-1 розбився під час посадки

Китайська компанія Deep Blue Aerospace опублікувала відеозапис, що демонструє нове випробування прототипу багаторазового першого ступеня ракети Nebula-1. Вона здійснила успішний зліт, але потім розбилася під час посадки.

Випробування відбулося 22 вересня. Воно проводилося на території космодрому, що належить Deep Blue Aerospace, розташованого в автономному районі Внутрішня Монголія. На опублікованих кадрах видно, що ракета успішно піднялася на задану висоту, після чого відключила два з трьох двигунів, зависла, а потім почала повернення на стартовий майданчик. Посадкові опори розвернулися, і ступінь завис над запланованим місцем посадки. Однак передчасне вимкнення двигуна призвело до того, що висота посадки виявилася вищою за очікувану, і ступінь упав.

Попри невдале приземлення, у своїй заяві Deep Blue Aerospace підкреслила, що ступінь Nebula-1 успішно виконав 10 з 11 основних завдань, намічених для польоту. Точність посадки склала близько 0,5 метра. Крім того, були успішно перевірені інновації в галузі управління положенням, оптимізації траєкторії та наведення.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

За словами компанії, минулий тест є важливим кроком на шляху до льотних випробувань з висотою підйому в 100 км, за якими відбудеться повноцінна орбітальна місія. Наразі наступний політ прототипу ступеня запланований на листопад.

Nebula-1 є двоступеневою ракетою. Її діаметр становить 3,35 метра. На першому ступені використовуються дев’ять керосиново-кисневих двигунів Thunder-R. Під час минулого тесту були залучені три двигуни. Для польоту ракета була заправлена паливом на одну п’яту.

Базова версія Nebula-1 буде здатна доставити 2 тонни вантажу на низьку навколоземну орбіту (НОО), а вдосконалена версія — до 8 тонн. Deep Blue Aerospace також працює над більшою ракетою Nebula-2. Вона зможе виводити на НОО 20 тонн корисного навантаження.

Раніше ми розповідали про те, як нова російська балістична ракета вибухнула на космодромі Плесецьк.

За матеріалами Spacenews

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів