11 лютого на російському вантажному космічному кораблі «Прогрес МС-21» відбулася розгерметизація зовнішнього контуру системи охолодження. В результаті він повністю втратив теплоносій.
«Прогрес МС-21» був запущений 26 жовтня 2022 року. Він доставив на МКС 2520 кг запасів. Після розвантаження екіпаж станції перемістив на борт корабля різне сміття. «Прогрес МС-21» планувалося відстикувати від МКС 18 лютого, після чого він був би затоплений у Тихому океані.
11 лютого із системи охолодження «Прогресу МС-21» стався витік. Це відбулося лише за півгодини після того, як до МКС пристикувався наступний корабель постачання «Прогрес МС-22». В результаті, космічна вантажівка повністю втратила теплоносій.
Нагадаємо, що 15 грудня на МКС сталася аналогічна аварія за участю космічного корабля «Союз МС-22″. Деякий час у «Роскосмосі» стверджували, що його спускальний апарат, безпечний для екіпажу. Але в результаті все ж таки було прийнято рішення запустити наступний по черзі «Союз МС-23» у безпілотному режимі, щоб екіпаж «Союз МС-22» використав його для повернення на Землю. Причиною витоку теплоносія назвали влучення мікрометеорита.
Нова аварія підтвердила підозри багатьох експертів про те, що офіційна версія «Роскосмосу» не має жодного відношення до реальності. Кораблі «Прогрес» та «Союз» мають однакову конструкцію системи охолодження. Припущення, що йдеться про якийсь неймовірний збіг і обидва кораблі зазнали атаки мікрометеоритів, які вдарили в одне й те саме місце, не витримує жодної критики.
Попри все це, поки що «Росмосмос» не робив жодних заяв про перенесення запуску «Союз МС-23», система охолодження якого цілком можливо має аналогічний дефект. Але не виключено, що найближчими днями таке рішення все ж буде прийнято. Оскільки на «Союз МС-23» має повернутися на Землю американський астронавт Френк Рубіо, NASA практично напевно вимагатиме проведення додаткової перевірки корабля. У разі наявності обґрунтованих сумнівів у безпеці «Союз МС-23», цілком можливо, що для повернення Рубіо буде залучений корабель Crew Dragon.
За матеріалами https://blogs.nasa.gov
Только самые интересные новости и факты в нашем Telegram-канале!
Присоединяйтесь: https://t.me/ustmagazine