Космічні альянси залишаються міцними, попри земні суперечки

Торговельна війна між США та ЄС не впливає на співпрацю у космосі. Про це на космічному симпозіумі повідомили представники космічних сил Великої Британії та США.

Міжнародний космічний симпозіум
Міжнародний космічний симпозіум. Джерело: spacenews.com

Розмови на космічному симпозіумі

Цими днями у США проходить міжнародний космічний симпозіум. Фахівці, дотичні до космічної сфери, спілкуються у більш-менш неформальній обстановці, й від них інколи можна почути достатньо цікаві речі. Наприклад, як теперішня політична ситуація на Землі впливає на те, що відбувається у космосі.

Не секрет, що адміністрація президента Трампа не дуже добре ставиться до Європи. Останнім часом їхні відносини більше схожі на економічну війну. Проте саме там перебувають ключові партнери США не тільки з цивільних, але й з військових космічних програм. Як уся ця ситуація вплинула на них?

Коротка відповідь: ніяк. Принаймні так запевняє колишній командувач космічного командування Великої Британії маршал авіації Пол Годфрі. Зараз він працює у США і точно знає, що минулий тиждень спільна робота військових проходила абсолютно так само, як і багато років до цього.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №2 (177) 2020

До товару

З Годфрі повністю згодний його колега, генерал Ченс Зальцман, голова оперативного командування Космічних сил США. Він також був присутній на симпозіумі, аби донести позицію свого відомства щодо ключових питань.

Співпраця в космосі

Космічна співпраця — це взагалі річ, яка найменше на Землі залежить від міжнародної політики. Занадто вже складна річ супутники, станції та кораблі, щоб процес їхньої підготовки до польоту змінювався відповідно до настрою президентів.

Люди, що керують космічними програмами, принципово виступають за збереження своїх міжнародних зв’язків, що б там не сталося. Інколи це має достатньо неприємні наслідки. Наприклад? NASA так і не розірвала співробітництво з росією по МКС.

З іншого боку, тому, що військові США та Великої Британії співпрацюють у космічній сфері, попри всі заяви Трампа, можна тільки порадіти. Як сказав на симпозіумі той же Зальцман, космічні системи занадто дорогі для того, аби купувати дві окремі, якщо можна користуватися однією і тією самою.

За матеріалами spacenews.com

Новини інших медіа
На світлину Google Earth випадково потрапив супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів
Астронавт Дон Петтіт повернеться на Землю у день свого 70-річчя
Телескоп Hubble відстежує мандрівний магнетар невідомого походження
У серці Чумацького Шляху таємничі нитки керують життям Галактики 
Вчені нарешті знайшли газ та пил, яких не вистачало у Всесвіті
22 квітня спостерігатиметься максимум метеорного потоку Ліриди