Повне місячне затемнення 16 травня надасть Місяцю червоного забарвлення

Слідом за першим цього року сонячним затемненням, що відбулося 30 квітня, на горизонті — повне місячне затемнення. У ніч на 16 травня у тінь Землі зайде повний Місяць. Цю подію можна спостерігати з більшої частини Америки та Антарктиди, а також над Західною Європою, Африкою та східною стороною Тихого океану. Спостерігачі за небом у Новій Зеландії, Східній Європі та на Близькому Сході побачать напівтіньове затемнення, під час якого на Місяць падатиме лише край земної тіні.

Повне місячне затемнення.
Повне місячне затемнення. Фото: Unsplash

Згідно з TimeandDate, місячне затемнення 16 травня почнеться о 05:28 за київським часом. Пік припаде на 7:11. Повністю воно завершиться о 08:55 ранку. Напівтіньове затемнення почнеться приблизно на годину раніше і завершиться десь через годину після часткового затемнення. З цієї причини над Україною часткове затемнення розпочнеться о 4:28 ранку. Ефект від повного затемнення може надати Місяцю червоного відтінку, відомого як Кривавий Місяць. У фольклорі травневий повний місяць ще називають Квітковим Місяцем.

Види місячних затемнень

Місячні затемнення завжди відбуваються під час повного місяця. Повня настає, коли Місяць перебуває на протилежному боці Землі від Сонця — тоді воно висвітлює всю поверхню нашого супутника, якщо дивитися із Землі. Оскільки орбіта Місяця нахилена приблизно на 5 градусів у порівнянні з земною, Місяць зазвичай уникає тіні планети. Місячне затемнення відбувається, коли він усе ж таки опиняється в тіні Землі.

Види місячних затемнень
Види місячних затемнень. Фото: Unsplash

Існує три типи місячних затемнень: напівтіньові, часткові та повні. При напівтіньовому затемненні Місяць проходить через зовнішню частину земної тіні, яка досить розсіяна, тому спостерігається лише невелике затемнення поверхні Місяця. Часткове затемнення — це коли частина Місяця входить у найтемнішу тінь Землі, але опиняється там не повністю. Повне затемнення — коли увесь Місяць опиняється у темній частині земної тіні.

Чому Місяць стає червоним?

Під час повних місячних затемнень Місяць часто забарвлюється у криваво-червоний відтінок. Це тому, що сонячне світло переломлюється навколо Землі, наче планета стає призмою: світлові хвилі зсуваються до більш червоного боку спектра, коли досягають Місяця. На колір також може вплинути стан атмосфери Землі — Місяць може здаватися або помаранчевим, або золотистим, залежно від кількості пилу, хмарності чи вулканічного попелу в повітрі.

Наступне повне сонячне затемнення відбудеться восени — 8 листопада 2022 року. Його можна буде спостерігати в Америці, Океанії та Азії.

Нагадаємо, що раніше ми складали графік небесних подій травня 2022 року.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Вчені знову пропонують використати атомну бомбу для порятунку Землі
Товщина озонового шару над Арктикою досягла рекордного значення
NEID Earth Twin Survey виявив перший інопланетний світ
Джети чорних дір спричиняють вибухи зірок
Вдалий дебют: новий спектрограф знайшов суперземлю біля близької зорі
Самовбивча місія: ESA навмисно зруйнує супутник одразу після запуску
У Кельні з’явився шматочок місячної поверхні
Українець на Марсі: NASA завершила найскладнішу симуляцію місії до Червоної планети
1,5 млрд об’єктів: опублікована найдетальніша інфрачервона карта Чумацького Шляху
Після загибелі Сонця: планета біля мертвої зорі розповіла про долю Землі