Найтриваліше часткове місячне затемнення стиснули в 1 хвилину в захопливому таймлапсі

Неймовірний таймлапс показав повний місяць під час дивовижного часткового затемнення у п’ятницю 19 листопада. Відео було створене астрономами з обсерваторії Гріффіта у Лос-Анджелесі. Весь п’ятигодинний відеоролик зі спостереженням за затемненням, 3,5 годин з якого Місяць перебував у тіні Землі, був стиснутий в 1 хвилину. На відео помітно, як Місяць поступово темніє, а потім на піку стає криваво-червоним.Місяць цього дня був на 97% вкритий тінню Землі на своєму піку. Цю подію спостерігали мільйони очевидців по всій Північній, Центральній та Південній Америці, а також частині Австралії, Європи та Азії. На жаль, із території України воно не спостерігалося безпосередньо. Також за місячним затемненням стежили астронавти з борту МКС.

Попри те, що це не був справжній «кривавий Місяць» або повне затемнення, він був досить глибоко в темній тіні Землі та набув червонуватого відтінку через переломлення світла в атмосфері нашої планети.

Місячне затемнення 19 листопада 2021 та Стожари
Місячне затемнення 19 листопада 2021 року, вище Плеяди. Білий ореол навколо Місяця вдався через тривалу витримку. Фото: Bray Falls

Наступне місячне затемнення буде повним і відбудеться 16 травня 2022-го. Найкраще його спостерігати з Південної Америки, на північному сході США та Канади.

Також дивіться нашу добірку чудових світлин найтривалішого часткового місячного затемнення XXI століття.