Найдовша повня 2021 року: 19 грудня зійде Холодний Місяць

Грудневе небо прикрасить Холодний Місяць. Це буде найдовша повня 2021 року. Дебютує вона рано-вранці 19 грудня, що робить її останньою перед зимовим сонцестоянням у Північній півкулі, яке відбудеться 21 грудня.

Холодний Місяць
Холодний Місяць 2021 року. Фото: Unsplash

Повний Місяць засяє на небі 19 грудня о 06:38 за Києвом. Наш супутник у цей момент перебуватиме у сузір’ї Близнюків. Холодний Місяць названий так зі зрозумілих причин у цю пору року настають перші холодні ночі. Іноді грудневий повний місяць називають Сніжним або Місяцем довгої ночі, за те, що він освічує найдовшу ніч року. Старі європейські назви повні перед зимовим сонцестоянням включають Дубовий Місяць та Місяць перед Йолем триденним фестивалем зимового сонцестояння, що святкувався у дохристиянській Європі.

За даними NASA, попри те, що пік повні припаде на 19 грудня, візуально Місяць буде повним упродовж трьох днів: з вечора п’ятниці, 17 грудня і до ранку понеділка, 20 грудня.

Місяць
Пік повні припаде на 19 грудня. Фото: Unsplash

Лише через день зимове сонцестояння відбудеться точно о 15:59 за Києвом у вівторок, 21 грудня. Це час найкоротшого дня року, коли Північний полюс перебуватиме на найдальшому куті нахилу в 23,5 градуса від Сонця. Саме цього дня настане зима за астрономічним календарем, яка триватиме до весняного рівнодення 20 березня 2022 року.

Нагадаємо, що раніше ми показували дивовижне фото «термінаторного» Місяця. Також розповідали про 12 цікавих фактів про Місяць.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine