Європейська космічна агенція (ESA) опублікувала кілька знімків Меркурія, зроблених апаратом BepiColombo. Вони демонструють північний полюс планети та великі лавові рівнини.

8 січня 2025 року BepiColombo вшосте зблизився з Меркурієм, пролетівши на відстані всього у 295 км над його поверхнею. Встановлені на борту космічного апарата селфі-камери зробили низку знімків планети. ESA опублікувала три найефектніші з них.
Перше фото демонструє північний полюс планети. Ми можемо побачити кратери Прокоф’єв, Кандинський, Толкін і Гордимер. Ключова особливість цих ударних формацій полягає в тому, що їхнє дно ніколи не освітлюється Сонцем, що робить їх одними з найхолодніших місць у Сонячній системі. Дивно, але існують докази того, що в цих кратерах знаходяться поклади льоду. Чи справді на Меркурії є вода — одна з ключових загадок планети, яку належить дослідити BepiColombo.

На другому фото можна побачити великі північні рівнини Меркурія. Вони утворилися під час масштабних вивержень, що відбувалися 3,7 млрд років тому. Величезні потоки затопили кратери, що існували тоді. Надалі рівнини вкрилися дрібнішими кратерами, а також «зморшками», що утворилися внаслідок стиснення планети, викликаного охолодженням її надр.
У лівій нижній частині знімка розташована масивна Рівнина Спеки. Це найбільший ударний кратер Меркурія протяжністю понад 1500 км. Внаслідок удару поверхня планети була порізана на тисячі кілометрів, про що свідчать лінійні западини, що розходяться від нього.

На третьому знімку можна побачити яскраву пляму біля верхнього краю планети. Це Факула Натхаїр, у центрі якої розташоване вулканічне жерло діаметром близько 40 км. Воно було місцем щонайменше трьох великих вивержень. Діаметр вулканічних відкладень навколо Факули становить не менше 300 км. Їхня яскравість свідчить про відносну геологічну молодість цієї формації.

Це останні знімки Меркурія зблизька, зроблені селфі-камерами BepiColombo. Після того як у листопаді 2026 року BepiColombo вийде на постійну орбіту навколо планети, він розділиться на два апарати: європейський MPO та японський MMO. Встановлені на борту MPO камери зможуть отримувати набагато детальніші та чіткіші зображення Меркурія, які дадуть змогу пролити світло на багато з його загадок.
За матеріалами ESA