Як ми вже писали, зі зростанням сонячної активності, пік якої очікується наприкінці поточного року, в наших широтах частішають не дуже звичні для України явища — полярні сяйва. Вони виникають, коли особливо потужні викиди заряджених частинок, утворені під час спалахів на Сонці, «перевантажують» магнітосферу Землі та проникають у її атмосферу не лише поблизу магнітних полюсів, як зазвичай, але й досить далеко від них.

Цього разу «винуватцем» полярного сяйва став активний регіон на сонячній поверхні, якому наданий індекс AR3654. 1 травня там стався досить потужний спалах, який навіть призвів до порушень радіозв’язку на Землі. Потік високоенергетичних частинок, викинутих цим спалахом, досяг нашої планети, коли в Україні був вечір 3 травня, і деякий час після завершення сутінків на достатньо темному небі в місцевостях, віддалених від великих населених пунктів, над північною частиною горизонту спостерігалася дивна червоно-фіолетова «заграва».
У найкращих умовах опинилися мешканці північних областей України.

Але навіть у більш південних регіонах видовище теж було дивовижне.




Оскільки активність нашого світила продовжує зростати, можна очікувати збільшення кількості та потужності сонячних спалахів, а отже — нових полярних сяйв у наших широтах!