Північнокорейська ракета надіслала знімки Землі з космосу

Північна Корея запустила у космос ще одну ракету. Цей пуск став найбільшим подібним випробуванням у країні за понад чотири роки. Північна Корея провела випробувальний пуск балістичної ракети середньої дальності Hwasong 12 в неділю, 30 січня. За словами північнокорейських офіційних осіб, носію вдалося зазнімкувати кілька світлин у космосі під час суборбітального польоту.

Ракета Hwasong 12
Балістична ракета Hwasong 12. Фото: EPA

«Оприлюднені зображення Землі, зроблені з космосу камерою, що встановлена на борту ракети. Цей пуск підтвердив точність та ефективність Hwasong 12», — так описала успішний старт державна газета Rodong Sinmun у понеділок, 31 січня. До статті були прикріплені дві фотографії Землі, ймовірно, зроблені Hwasong 12 зі значної висоти, повідомляє NK News.

Hwasong 12
Знімки Землі із космосу, що були зроблені з висоти 2000 км з борту ракети Hwasong 12

За оцінками південнокорейських та японських офіційних осіб, Hwasong 12 досяг максимальної висоти майже 2000 км. Політ тривав приблизно 30 хвилин. За цей час балістична ракета подолала над Землею відстань 800 км. Ймовірно, вона пролетіла над Японією та приземлилася у Тихому океані, на схід від острівної держави.

«Рекорди» північнокорейських ракет

Як повідомляє ВВС, недільний пуск став сьомим ракетним випробуванням, проведеним Північною Кореєю у січні. Наприклад, 5 січня країна запустила ракету з гіперзвуковим планером — високоманевреним транспортним засобом, який важче відстежувати та перехоплювати, ніж традиційну балістичну ракету.

У попередніх пусках ракет Північної Кореї в січні брали участь носії значно меншого розміру та менш потужні, ніж Hwasong 12. Недільний старт, мабуть, був найбільшим подібним північнокорейським випробуванням з листопада 2017 року. Чотири роки тому Північна Корея запустила міжконтинентальну балістичну ракету на максимальну висоту 4500 км.

Північнокорейські балістичні ракети
Північнокорейські балістичні ракети

Північна Корея проводить ці випробування всупереч санкціям, запровадженим Радою Безпеки ООН, яка прагне тримати під контролем ізольовану країну, яка має ядерну зброю, та її автократичного правителя Кім Чен Ина.

Нагадаємо, що раніше іранська ракета «Сімург» не змогла досягти орбіти.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine