Пуск приватної китайської ракети завершився невдачею

1 лютого китайська компанія iSpace здійснила пуск малої твердопаливної ракети Hyperbolа-1. На її борту перебував супутник-кубсат Ark-2. Однак апарат так і не дістався орбіти. Опубліковані в китайських соцмережах знімки продемонстрували, що незабаром після старту ракета відхилилася від курсу. Через деякий час iSpace офіційно підтвердила факт невдалого пуску. Причину аварії поки що не повідомляють.

У 2019 році iSpace стала першою недержавною китайською компанією, яка зуміла успішно вивести вантаж на навколоземну орбіту. Використана під час пуску ракета Hyperbolа-1, мала чотириступеневу конструкцію. Вважається, що на ній були встановлені двигуни, аналогічні силовим агрегатам балістичних ракет DF-11 або DF-15.

Після цього успіху iSpace зуміла залучити кілька сотень мільйонів доларів інвестицій, а її інженери розпочали доопрацювання носія. Довжина ракети зросла з 20,8 до 24 м, маса (у заправленому стані) — з 31 до 42 тонн. Це мало збільшити з 260 до 300 кг масу корисного навантаження, що виводиться на 500-кілометрову сонячно-синхронну орбіту. Також фахівці компанії продовжували роботи зі створення більш потужної рідинної ракети.

У разі успіху лютневого пуску iSpace стала б другою компанією (після RocketLab), яка зуміла двічі вивести вантаж на орбіту за допомогою власного малого носія. Але тепер це досягнення, найімовірніше, стане надбанням когось із її численних конкурентів.

За матеріалами https://spacenews.com