Запуск приватної китайської ракети завершився невдачею

1 лютого китайська компанія iSpace запустила невелику твердопаливну ракету Hyperbola-1 з супутником-кубсатом Ark-2. Однак космічний апарат так і не досяг орбіти. Зображення, опубліковані в китайських соціальних мережах, показали, що незабаром після старту ракета зійшла з курсу. Через деякий час iSpace офіційно підтвердила факт аварійного запуску. Причина аварії поки не повідомляється.

У 2019 році iSpace стала першою недержавною китайською компанією, що успішно вивела вантаж на низьку навколоземну орбіту. Ракета Hyperbola-1, яка використовувалася при запуску, мала чотириступеневу конструкцію. Вважається, що вона була оснащена двигунами, схожими на рушійні установки балістичних ракет DF-11 або DF-15.

Після цього успіху iSpace вдалося залучити кілька сотень мільйонів доларів інвестицій, і її інженери почали модернізацію носія. Довжина ракети збільшилася з 20,8 до 24 м, а маса (в заправленому стані) — з 31 до 42 тонн. Це дозволило збільшити з 260 до 300 кг корисне навантаження, що виводиться на 500-кілометрову сонячно-синхронну орбіту. Також фахівці компанії продовжили роботу над створенням більш потужної ракети з рідинними двигунами.

У разі успіху iSpace могла би стати другою компанією (після RocketLab), що спромоглася двічі запустити вантаж на орбіту з допомогою власного малого носія. Але тепер це досягнення, швидше за все, «перехопить» хтось із її численних конкурентів.

За матеріалами: https://spacenews.com