Південнокорейський апарат надіслав на Землю кліп групи BTS

Південнокорейський зонд «Данурі», що прямує до Місяця, успішно випробував експериментальну систему «космічного інтернету». Апарат успішно переслав низку зроблених знімків, а також кілька відеофайлів, включно з кліпом групи BTS.

«Данурі» був запущений 5 серпня 2022 року ракетою Falcon 9. Він став першим в історії південнокорейським апаратом, виведеним у міжпланетний простір. Основною метою місії є Місяць. «Данурі» має вийти на 100-кілометрову селеноцентричну орбіту і протягом року досліджувати супутник нашої планети.

Але окрім вивчення Місяця на «Данурі» також покладені кілька додаткових завдань. Одним з них є випробування нової системи зв’язку, заснованої на стійкій до відмови мережної технології. За задумом розробників вона стане основою створення космічного інтернету.

Випробування системи були проведені 25 серпня та 28 жовтня, коли «Данурі» знаходився на відстані, відповідно у 1,21 млн та 1,28 млн км від Землі. У тестуванні взяли участь Корейський інститут аерокосмічних досліджень (KARI), Лабораторія реактивного руху NASA (JPL) та Науково-дослідний інститут електроніки та телекомунікацій (ETRI). Випробування завершились успіхом. «Данурі» передав низку отриманих ним зображень, що демонструють Землю та Місяць, а також кілька відеофайлів, які були завантажені в його пам’ять перед запуском. Серед останніх був і кліп популярної південнокорейської групи BTS.

Знімки Землі та Місяця, зроблені зондом «Данурі» 24 вересня 2022 року. Джерело: Korea Aerospace Research Institute

Варто зазначити, що через паливні обмеження «Данурі» був запущений економічною балістичною перехідною траєкторією. Через це апарату потрібно 4,5 місяці, щоб вийти на орбіту навколо Місяця. Ця подія запланована на 16 грудня 2022 року.

Ви також можете подивитися на перші знімки Землі, зроблені космічним кораблем Orion, що прямує до Місяця.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine