Південна Корея запустить супутник не російською ракетою, а європейською

Південна Корея оголосила, що KOMPSAT-6 буде запущений за допомогою європейського носія Vega C. Раніше цей апарат планували запустити за допомогою російської «Ангари», але ці плани скасували через війну в Україні.

Супутник KOMPSAT-6
Супутник KOMPSAT-6. Джерело: Spacenews.com

Південна Корея запустить супутник за допомогою Vega C

Заступник міністра з науки Південної Кореї О Тхе Сог оголосив 1 лютого, що його країна збирається використати європейський носій Vega C для запуску свого супутника KOMPSAT-6. Європейська космічна агенція нещодавно заявляла, що має певні труднощі з цією ракетою після аварії у грудні, однак представники азійської країни у неї вірять.

KOMPSAT-6 — це другий в історії Південної Кореї SAR-супутник. Радар із синтезованою апертурою дозволяє отримувати зображення поверхні вдень і вночі та за будь-якої погоди. Планується, що він протягом 5 років зможе забезпечувати користувачів зображеннями з точністю 0,5 м на піксель.

Південна Корея та росія

Перший такий супутник, KOMPSAT-5, країна запустила ще 2013 року. Тоді його виводила на орбіту українська ракета «Дніпро-1», яку запустили з пускового майданчика Ясний в Оренбурзькій області. Цього разу для запуску планувалося використати ракету «Ангара» і космодром Плесецьк. Старт мав відбутися у листопаді 2022 року.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №3 (178) 2020

До товару

Але з часом стало зрозуміло, що санкції, пов’язані із вторгненням росії на територію України, зіграли свою роль, і країна-агресорка просто не в змозі запускати «Ангару». Тож у грудні Південна Корея офіційно розірвала контракт, але заявила, що не буде вимагати компенсації через затримку.

Супутники, що чекають на запуск

KOMPSAT-6 — не єдиний південнокорейський супутник, у якого виникли неприємності з російськими носіями. Запуск ще двох місій був відкладений з тієї ж причини. Перша з них — це супутник дистанційного зондування CAS500-2. Його планувалося запустити на ракеті «Союз» з Байконура у першій половині 2022 року.

Тоді ж мала стартувати й друга місія — SNIPE. Вона являє собою чотири невеликі супутники, призначені для дослідження магнітосфери Землі та аномалій у ній. Ще в жовтні минулого року було вирішено, що їх країна запустить своїми силами на ракеті KSLV-2.

А ось щодо майбутнього CAS500-2 досі існує невпевненість. Очікується, що його запустять на якомусь закордонному носії. Однак питання, чия це буде ракета, відкладене до березня.

За матеріалами Spacenews.com.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів