Південна Корея оголосила, що KOMPSAT-6 буде запущений за допомогою європейського носія Vega C. Раніше цей апарат планували запустити за допомогою російської «Ангари», але ці плани скасували через війну в Україні.
Південна Корея запустить супутник за допомогою Vega C
Заступник міністра з науки Південної Кореї О Тхе Сог оголосив 1 лютого, що його країна збирається використати європейський носій Vega C для запуску свого супутника KOMPSAT-6. Європейська космічна агенція нещодавно заявляла, що має певні труднощі з цією ракетою після аварії у грудні, однак представники азійської країни у неї вірять.
KOMPSAT-6 — це другий в історії Південної Кореї SAR-супутник. Радар із синтезованою апертурою дозволяє отримувати зображення поверхні вдень і вночі та за будь-якої погоди. Планується, що він протягом 5 років зможе забезпечувати користувачів зображеннями з точністю 0,5 м на піксель.
Південна Корея та росія
Перший такий супутник, KOMPSAT-5, країна запустила ще 2013 року. Тоді його виводила на орбіту українська ракета «Дніпро-1», яку запустили з пускового майданчика Ясний в Оренбурзькій області. Цього разу для запуску планувалося використати ракету «Ангара» і космодром Плесецьк. Старт мав відбутися у листопаді 2022 року.
Але з часом стало зрозуміло, що санкції, пов’язані із вторгненням росії на територію України, зіграли свою роль, і країна-агресорка просто не в змозі запускати «Ангару». Тож у грудні Південна Корея офіційно розірвала контракт, але заявила, що не буде вимагати компенсації через затримку.
Супутники, що чекають на запуск
KOMPSAT-6 — не єдиний південнокорейський супутник, у якого виникли неприємності з російськими носіями. Запуск ще двох місій був відкладений з тієї ж причини. Перша з них — це супутник дистанційного зондування CAS500-2. Його планувалося запустити на ракеті «Союз» з Байконура у першій половині 2022 року.
Тоді ж мала стартувати й друга місія — SNIPE. Вона являє собою чотири невеликі супутники, призначені для дослідження магнітосфери Землі та аномалій у ній. Ще в жовтні минулого року було вирішено, що їх країна запустить своїми силами на ракеті KSLV-2.
А ось щодо майбутнього CAS500-2 досі існує невпевненість. Очікується, що його запустять на якомусь закордонному носії. Однак питання, чия це буде ракета, відкладене до березня.
За матеріалами Spacenews.com.
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine