Перший ступінь ракети Electron успішно повернувся на Землю з космосу

18 липня компанія Rocket Lab здійснила новий пуск ракети Electron. Місія Baby Come Back завершилася повним успіхом. Rocket Lab вдалося не тільки вивести на орбіту корисне навантаження, а й успішно приводнити перший ступінь Electron.

Останніми роками Rocket Lab докладає значних зусиль щодо повернення та повторного використання перших ступенів ракети Electron. Спочатку компанія зробила ставку на комбінацію з парашутів і оснащеного спеціальним повітряним захватом вертольота, який мав «ловити» ступені, що повертаються на Землю, під час їхнього спуску. Однак цей спосіб виявився занадто складним. Під час першої спроби пілоту вертольота довелося скинути ступінь у воду. Вдруге компанія втратила телеметрію зі ступені, через що він приводнився в Тихий океан.

Вилучення з океану першого ступеня ракети Electron. Джерело: Rocket Lab

Але після того, як інженери оцінили стан ступеня, що приводнився в океані, виявилося, що він цілком задовільний і більша частина компонентів придатна до повторного використання без необхідності проведення відновлювальних робіт. Тому керівництво Rocket Lab ухвалило рішення відмовитися від гелікоптера й обмежитися приводненням ступеня на парашутах з його подальшим вилученням за допомогою судна компанії.

Успішне повернення першого ступеня

Наступний експеримент Rocket Lab з повернення ступеня був проведений під час місії Baby Come Back. Її основною метою було виведення на орбіту семи супутників, що належать NASA, а також компаніям Telesat і Spire Global. Rocket Lab також перевіряла нові технології повернення ступеня, включно з поліпшеним захистом від води, легшим парашутом і новим обладнанням на пошуковому судні.

Перший ступінь Electron, що повертається з космосу. Джерело: Rocket Lab

Згідно із заявою Rocket Lab місія Baby Come Back пройшла в точній відповідності з планом. Компанії вдалося вивести на задану орбіту все корисне навантаження, тоді як перший ступінь Electron здійснив успішний спуск на парашутах і незабаром був підібраний судном. Уже найближчим часом він буде доставлений на базу компанії, після чого інженери оглянуть його й оцінять перспективи повторного використання.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine