Перший пілотований політ Starliner перенесений на 2023 рік

Перший пілотований політ Starliner відбудеться не раніше 2023 року. Про це на прес-конференції для ЗМІ заявив менеджер комерційної програми польотів NASA, Стів Стіч.

Технічні проблеми Starliner

CST-100 Starliner був розроблений Boeing за контрактом NASA, виданим у межах програми CCP. Її метою є створення приватних пілотованих космічних кораблів, призначених для доставлення астронавтів на МКС. Другий контракт за цією програмою дістався SpaceX, яка побудувала корабель Crew Dragon.

Основні характеристики космічного корабля CST-100 Starliner

Starliner є досить проблемним кораблем. Його перше безпілотне випробування відбулося ще у грудні 2019 року. Але через некоректну роботу рухової установки, кораблю не вистачило палива для стикування з МКС, що призвело до зриву випробувальної програми. Як наслідок, компанії Boeing довелося ухвалити рішення здійснити ще один безпілотний запуск.

Наступне випробування Sttarliner було призначено на серпень 2021 року. Однак політ виявився зірваним через пошкодження клапанів, відповідальних за подачу палива в орбітальні двигуни. Це сталося через витік тетроксиду діазоту (використовується як окислювач). Втрата виявилася настільки серйозною, що Boeing довелося повністю замінити службовий модуль корабля.

Тож, нове випробування Starliner відбулося у травні 2022 року. Цього разу кораблю вдалося зістикуватися з МКС, хоча й цього разу не обійшлося без проблем.

Перший пілотований політ Starliner

Спочатку в Boeing розраховували на те, що перший пілотований політ Starliner буде здійснений до кінця 2022 року. Однак було ухвалено рішення перенести його на 2023 рік. Це пов’язано з необхідністю усунення недоліків, виявлених під час попередньої місії. Йдеться про передчасне відключення двох двигунів орбітального маневрування та управління орієнтацією корабля. Крім того, під час аналізу телеметрії було виявлено аномальну поведінку системи VESTA, яка допомагає при стикуванні з МКС, а також надмірно високий тиск у системі терморегулювання корабля.

Boeing Starliner
Космічний корабель Boeing Starliner, зістикований із МКС. Фото: NASA

За словами представників Boeing, виправлення недоліків вимагатиме внесення незначних змін у роботу систем корабля. У компанії розраховують, що Starliner буде готовий здійснити свій перший пілотований політ у лютому 2023 року. NASA також орієнтується на цю дату.

Під час своєї першої пілотованої місії Starliner повинен буде доставити на МКС двох астронавтів NASA — Баррі Вілмора та Суніту Вільямс. Корабель проведе вісім днів у складі орбітального комплексу, після чого повернеться Землю.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine