Наступний політ Starliner відбудеться не раніше травня 2022 року

Наступне орбітальне випробування космічного корабля CST-100 Starliner відбудеться не раніше травня 2022 року. Про це свідчить новий план польотів, затверджений Boeing.

Ракета Atlas V з кораблем Starliner на стартовому майданчику. Джерело: Joshua Cont

Перший безпілотний політ Starliner був проведений у грудні 2019 року. Тоді через некоректну роботу рушійної установки кораблю не вистачило палива для стикування з МКС, що призвело до зриву випробувальної програми. В результаті компанії Boeing довелося ухвалити рішення здійснити ще один безпілотний запуск. Після численних перенесень його призначили на серпень 2021 року.

Проте цього разу корабель навіть не злетів. Під час передстартової перевірки з’ясувалося, що у Starliner не відкриваються клапани, відповідальні за подачу палива в орбітальні двигуни. Це сталося через витік тетроксиду діазоту (використовується як окислювач). Він прореагував з вологою, що незрозуміло як опинилася всередині корабля, утворивши азотну кислоту, яка й пошкодила клапани.

Попри проведене розслідування, фахівцям поки що не вдалося встановити причину, як волога потрапила до корабля. Навіть більше, вони так і не змогли поновити роботу клапанів. Все це не залишило Boeing іншого вибору як повністю замінити службовий модуль корабля. Замість пошкодженого агрегату на Starliner встановлять новий модуль, який призначався для першої штатної пілотованої місії.

З урахуванням часу, необхідного на виконання операції та наступних перевірок, запуск корабля не відбудеться раніше травня 2022 року. Щодо першої пілотованої місії, то в Boeing усе ще розраховують провести її до кінця року. Однак нові затримки або виявлені під час тесту технічні проблеми можуть призвести до того, що корабель відправить людей до космосу не раніше 2023 року. Через цей ризик NASA вже почала переводити астронавтів з екіпажів Starliner на Crew Dragon.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine