Перший британський пуск LauncherOne завершився аварією

9 січня компанія Virgin Orbit здійснила перший в історії орбітальний пуск із території Західної Європи. На жаль, він завершився аварією.

Влаштування та історія експлуатації LauncherOne

Ракета LauncherOne дебютувала у 2021 році. Вона стала лише другим в історії носієм, який запускається за схемою повітряного старту — тобто шляхом скидання з літака. Ракета має двоступеневу конструкцію та може виводити до 500 кг вантажу на низьку навколоземну орбіту та до 300 кг вантажу на 500-кілометрову сонячно-синхронну орбіту. Вартість пуску LauncherOne складає 12 млн доларів. У майбутньому Virgin Orbit планує створити модифікацію ракети з додатковим розгінним блоком, що дозволить здійснювати пуски на геостаціонарну орбіту та міжпланетні траєкторії.

Зліт літака Cosmic Girl із ракетою LauncherOne. Джерело: Virgin Orbit

Загалом, у період з 2021 по 2022 рік Virgin Orbit здійснила п’ять пусків LauncherOne. Дебютний політ завершився аварією, наступні місії були успішними.

Перша британська місія Virgin Orbit

Завдяки своєму влаштуванню, LauncherOne можна запустити практично з будь-якої точки Землі, де є злітно-посадкова смуга та необхідна інфраструктура. Virgin Orbit активно використовує цю обставину, щоб збільшити кількість своїх клієнтів та розширити ринки. Компанія зробила ставку на Велику Британію. Virgin Orbit удалося отримати дозвіл на організацію місії з космопорту Корнуолл на південному заході Англії.

Логотип першої британської місії Virgin Orbit. Джерело: Virgin Orbit

Перша британська місія Virgin Orbit відбулася 9 січня. Літак-носій Cosmic Girl (модифікований Boeing 747-400) здійснив зліт, після чого досяг встановленого району над південно-східним узбережжям Ірландії. Далі, екіпаж повітряного судна скинув ракету.

Перший ступінь LauncherOne відпрацював у штатному режимі. Компанія навіть встигла опублікувати твіт, у якому повідомила про успішний вихід на орбіту. Але вона поспішила. На ділянці роботи другого ступеня стався збій. Внаслідок цього ракеті не вдалося розвинути першу космічну швидкість. Вона досягла максимальної висоти 185 км, після чого впала в Атлантичний океан. Таким чином, перший, здійснений з території Західної Європи, орбітальний пуск завершився невдачею.

На борту LauncherOne було дев’ять малих супутників. Основним вантажем була пара кубсатів Prometheus-2, створених на замовлення міністерства оборони Великобританії. Також на борту ракети знаходилися супутники, які належали замовниками із США, Польщі та Оману.

Поки що причина аварії LauncherOne залишається невідомою. Ця невдача відбулася у досить складний для компанії період, коли вона намагається збільшити кількість своїх пусків та отримати дохід. Раніше у Virgin Orbit повідомляли про намір подвоїти кількість своїх орбітальних місій у 2023 році.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Американські сенатори вивчають фінансову ситуацію з космічним телескопом Chandra
Китайські астронавти повернулися на Землю після 6 місяців перебування в космосі
Смерть NEOWISE: телескоп NASA упав в Індійський океан
Зерна життя: вчені розкрили таємницю походження давнього зоряного пилу
Космічне світлове шоу: Hubble зазнімкував галактику з надновою
Селфі супутника виявило пошкодження, спричинене загадковим зіткненням
Жодного сліду: Hubble і James Webb не знайшли екзопланет біля Веги
Надпотужний джет чорної діри Центавра А досягає 94% від швидкості світла
Відновлення озонового шару Землі в 2024 році досягло річного максимуму
Супутник побачив результат цунамі в Гренландії