Virgin Orbit може здійснити перший у Великій Британії старт вже 9 січня

Компанія Virgin Orbit готується здійснити перший повітряний старт з території Великої Британії. Це може статися вже 9 січня. Хоча цілком можливе перенесення запуску аж на 18 число цього місяця.

Літак-носій Virgin Orbit
Літак-носій Space Girl. Джерело: www.cnbc.com

Морське попередження про повітряний старт

4 січня морська навігаційна служба Великої Британії розіслала попередження про те, що певна зона моря 9 та 18 січня може бути небезпечною для мореплавства. Вона відповідає району, де компанія Virgin Orbit планує здійснювати старти ракет з борту свого літака-носія Space Girl.

У компанії підтвердили, що це попередження справді пов’язане з їхніми наступними запусками. Virgin Orbit активно готує свій літак до старту з космодрому Корнуолл. Однак назвати точну його дату вони поки що не можуть.

Одночасно навігаційна служба Ірландії також вказала на небезпеку в районі можливого старту. Там зазначають, що вона зберігатиметься не тільки 9 та 18 січня, а й 13,15, 19 та 20 числа. Вочевидь, ці дати також є резервними для можливого запуску.

Перший європейський старт Virgin Orbit

Минулого року Virgin Orbit вже здійснила кілька повітряних запусків з території США. Але головною її метою досі залишається місія з території Великої Британії. У 2023-му ця країна серйозно збирається стати головним стартовим майданчиком Європи.

Компанія розраховувала здійснити перший запуск з космодрому Корнуолл ще у серпні. Однак усі дозвільні документи на це їй вдалося отримати тільки 21 грудня. При цьому фахівці Virgin Orbit зізналися, що бюрократичні перепони — не єдина причина затримки.

У компанії також є технічні проблеми, але вона змогла їх подолати. У будь-якому разі, вже до кінця січня місія Start Me Up має відбутися. В її межах на орбіту виведуть 7 космічних апаратів.

За матеріалами Spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine